» دسته‌بندی نشده » سایه سرخ ویروس تاج‌دار بر بام گیلان

سایه سرخ ویروس تاج‌دار بر بام گیلان

فروردین ۲۱, ۱۴۰۰ 0۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، با گذشت یک هفته از پایان تعطیلات نوروزی، همچنان ۱۳ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز بیماری کرونا دارد و چهار شهرستان نیز نارنجی هستند.
گیلان همچون همه‌سال‌ها در این موقع از سال سبز هست اما از رنگ سفید و آبی و زردی که خودمان برایش در کرونا تعریف کرده بودیم، خبری نیست.

استمرار شیوع بیماری کرونا در گیلان و وخیم شدن حالش در پی این روزها که مستقما با عادی انگاری و سهل پنداری مردم و مسئولانشان رقم خورده بسیار کسانی را که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند نگران کرده است.

گیلانیان التهاب آفرینی در استان را نتیجه سیاست غلط دولت می‌دانند و در این راستا تعدادی از نمایندگان آن‌ها در خانه ملت نیز ضمن انتقاد از سیاست یک بام و دوهوای دولت، سو مدیریتشان در تعطیلات نوروزی را عامل شرمندگی خود می‌دانند.

شهروندان می‌گویند دولت همان کاری را در طول ایام نوروز کرده که یک بی‌خرد در یک کشتی می‌تواند با سوراخ کردن آن بکند و این تعبیر آن‌ها دقیقاً وضعیتی هست که اکنون همه می بینند‌ و انکار آن وجود ندارد.

ازدحام در مراکز بهداشتی، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مجامع عمومی، باز بودن بدون قید و شرط پاساژها و فروشگاه‌ها دقیقاً امواجی است که اقیانوس پرالتهاب و طوفانی گیلان را این روزها تهدید می‌کند.

بهداشت گیلان اعلام کرده که ۷۱۰ بیمار مبتلابه کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که آمارها نشان از رشد‌ بیش از سه برابری شمار بستری‌شدگان کرونا در استان می‌دهد.

سرایت و شمار مبتلایان به کرونا در استان بسیار صعودی شده و به گفته رخ‌شاد، مدیر گروه بیماری‌های بهداشت استان ۱۴۰ نفر گیلانی طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌ها پذیرش‌شده‌اند.

افزایش شمار بیماران مبتلابه کرونا در استان و بستری‌شدگان در پی آن نتیجه دیدوبازدیدهای نوروزی و گردشگری‌های بدون و حد مرزی بود که به اذعان مردم دولت در بروز آن نقش بسزایی داشته است.

هم‌اکنون ۹۰ بیمار کرونایی گیلان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های دولتی و خصوصی بستری هستند و این میزان از بستری‌ها در ICU نشان از وخامت حال گیلان می‌دهد.

در کنار حال بد گیلان در اوج کرونا، حالا رخ‌شاد، مدیر گروه بیماری‌های بهداشت گیلان گفته که حداقل تا دو هفته پس از ۱۳ فروردین وضعیت گیلان همین است و اگر مردم شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند، حال گیلان خوب می‌شود.

همان‌گونه که دولت تعریف کرده بود، با قرمز شدن شهرها، مشاغل گروه‌های دو، سه و چهار تعطیل هستند و ازاین‌رو بهداشت از مردم خواسته تا در مهار این ویروس و کمک به کادر درمان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام/۳۳۸۹


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×