به گزارش گیل سو، سردار علی‌اصغر گرجی زاده پیش از ظهر امروز در یادواره شهدای حفاظت هواپیمایی و شهدای منسوب به کارکنان مجموعه فرودگاه سردار جنگل رشت در فرودگاه رشت با بیان اینکه شهدا حضرت امروز ندارند اما گاهی اوقات ما را دور هم جمع می‌کنند، اظهار کرد: شهدا همه‌جا نفوذ دارند و به جغرافیا مربوط نیستند.

وی با اشاره به اینکه ما به جلسات یادبود شهدا نیاز داریم، افزود: شهدا نزد پروردگارشان روزی می‌خورند اما ما باید دنبال الگویی‌هایی باشیم که از زمین خوردن ما جلوگیری کند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام حسین (ع) با بیان اینکه فراموش کردن بزرگان تاریخ، از مشکلات هر کشوری است، گفت: در اولین روزهای دفاع مقدس چند هزار کیلومترمربع از سرزمین ما در عرض چند ساعت توسط صدام ملعون تصرف شد اما ما بعد به‌روز یا تدابیر امام خمینی (ره) تمام نقشه‌های صدام و حامیانش را نقش بر آب کردیم و با هیچ کشوری هم مذاکره نکردیم.

گرجی زاده با اشاره به اینکه باید اتفاقات آن زمان برای جوانان بازگو شود، بیان کرد: باید رشادت‌های شهید صیاد شیرازی در آزادسازی کردستان برای مردم گفته شود تا جوانان امروزی با جان‌فشانی‌های شهدا آشنا شوند.

وی با بیان اینکه ما هنوز به شهدا بدهکار هستیم، تصریح کرد: ملت ایران، امنیت امروز را مدیون و مرهون رشادت‌های شهدا هستند و به همین دلیل تلاش می‌کنند با برگزاری یادواره‌های شهدا، یاد و خاطره این انسان‌های الهی را زنده نگه‌دارند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام حسین (ع) با اشاره به اینکه عده‌ای می‌خواهند کلمه شهید را از کوچه‌ها حذف کنند، بیان کرد: برخی به دنبال این هستند که فرهنگ شهدا را از بین ببرند اما نمی‌دانند که شهدا منبع عزت هستند و هیچ‌وقت فراموش‌شدنی نیست.

گرجی زاده با بیان اینکه مسئولان برای حل مشکلات امروز جامعه به سیره زندگی شهدا توجه کنند، گفت: ما به خانواده شهدا بدهکار هستیم و باید از سیره، روش و شیوه زندگی کردن شهدا درس بگیریم زیرا شهدا ما حتی به اسرای عراقی نیز کمک می‌کنند.

انتهای پیام/ت