به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آئین اختتامیه جشنواره ملی کارآفرینان و کارفرمایان برتر سازمان تأمین اجتماعی گفت: اگر در جامعه‌ای آهنگ کار و تلاش طنین‌انداز شود، آن جامعه از گزند حوادث تلخ و سوء فرهنگی مصون خواهد ماند.

وی با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به اقتصاد دانش‌بنیان برای برون‌رفت از مشکلات کشور، افزود:رهبر معظم انقلاب تأکید دارند که اگر اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان مدنظر قرار گیرد می‌توان به پشتوانه کارگر و کارفرما شاهد افزایش تولید در کشور بود. اقتصاد دانش‌بنیان ستون فقرات اقتصاد هر جامعه‌ای را تشکیل می‌دهد و خروجی‌اش شکست‌ناپذیری اقتصاد کشور است.

وزیر کار، چالش‌های اقتصادی فعلی را ناشی از عدم توجه مناسب به اهمیت تولید دانش‌بنیان عنوان کرد و اظهار داشت: دولت همه تلاش خود را برای تحقق تأکیدات مقام معظم رهبری به کار می‌بندد.

مرتضوی با تأکید بر اینکه تأمین اجتماعی، تأمین معاش آبرومندانه را سبب می‌شود، گفت: مردم صاحبان اصلی تأمین اجتماعی هستند بنابراین باید صرفه‌جویی همواره مدنظر باشد و برای سال ۱۴۰۲ باید توجه به افزایش بهره‌وری و حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان در دستور کار قرار گیرد که نه تنها شاهد رونق تولید در کشور باشیم بلکه میزان صادرات غیرنفتی را نیز افزایش دهیم‌.

پایان پیام/
منبع