به گزارش گیل سو، فرماندار رودسر روز دوشنبه در نشست ستاد بازآفرینی شهری با بیان اینکه اجرای این طرح امری ضروری و انکارناپذیر است اظهار کرد: معتقدم مبنای بازآفرینی شهری رودسر باید مبتنی بر معیارهای میراث فرهنگی لحاظ شود.

حسین اسماعیل‌پور با تأکید بر اینکه باید دستگاه‌های مرتبط در این زمینه نگاه مسئولانه داشته باشند افزود: برای تحقق طرح بازآفرینی شهری باید نوع نگاه و دیدگاه خود را به شهر تغییر دهیم و این امر مستلزم آن است که کارهای نو، ابتکاری و ماندگار در شهر ارائه دهیم که طبعاً همه این‌ها به روند بازآفرینی شهر کمک شایانی خواهد کرد.

وی بهره‌گیری از تصمیم و خرد جمعی را در تحقق این امر مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در یک پروسه زمانی یک‌ساله طرح بازآفرینی شهری را در رودسر محقق کنیم.

اسماعیل‌پور نقش دستگاه‌های مرتبط علاوه بر میراث فرهنگی، آب، برق و گاز را در ساماندهی و اجرای طرح بازآفرینی شهری مهم برشمرد و گفت: اگر همه دستگاه‌های یادشده به‌طور هماهنگ عمل کنند مطمئناً می‌توانیم به وضعیت نابسامانی و شلوغی شهر خاتمه دهیم.

وی اتخاذ هماهنگی‌های لازم میان مردم و مجریان طرح را مورد تأکید قرار داد و گفت: طبعاً ً بهره‌گیری از این دو ظرفیت از وظایف شورای شهر است.

فرماندار رودسر ایجاد نظم، انضباط و ساختار هماهنگ در نظام شهری را امری بدیهی ذکر و بیان داشت: اگر بتوانیم مطالعه دقیق‌تر و جامع‌تر برای ساماندهی شهر داشته باشیم مطمئناً حصول به نتیجه دور از تصور نخواهد بود.

رضا زنده‌دل شهردار رودسر هم در این نشست گفت: برای بازآفرینی شهری رودسر به بیش از ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

دومین نشست ستاد بازآفرینی شهری رودسر روز دوشنبه با حضور جمعی از مسئولان دستگاه‌ها در سالن اجتماعات فرمانداری رودسر تشکیل شد.

انتهای پیام/