» دسته‌بندی نشده » برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در بقاع متبرکه گیلان

برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در بقاع متبرکه گیلان

اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۰ 2۰

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستار علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه گیلان اظهار کرد: از مهم‌ترین مجاری تغییر قضا و قدر الهی، دعا و توسل و شب‌های قدر، مهم‌ترین ساعات سال برای دعا و مناجات است.

وی با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسمات قدر افزود: به جهت تأمین شرایط لازم برای استفاده معنوی عمومی مردم از محیط بقاع متبرکه و امام زادگان، مراسم احیای شب‌های قدر ضمن تعامل با ستادهای شهرستانی مقابله با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه گیلان برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به شرایط ویژه‌ای که در کشور ازنظر شیوع کرونا وجود دارد،  گفت: برگزاری مراسم شب‌های احیا با توجه به تعاملی که بین ادارات اوقاف با ستاد مقابله با کرونا شهرستان‌ها وجود دارد ازنظر بقاع متبرکه مجری برگزاری مراسم، متغیر است.

 علیزاده با بیان اینکه اکثر بقاع متبرکه دارای صحن و محیط‌های روباز آمادگی برگزاری مراسم شبه‌های احیا را دارند، تصریح کرد: درب‌ها و صحن‌های امامزادگان به روی عموم گشوده بوده و امکان حضور زائران با رعایت موازین بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و به همراه داشتن ماسک و دستکش در فضاهای روباز بقاع متبرکه و بهره‌مندی از فضای معنوی آستان مقدس امامزادگان به‌ویژه در لیالی قدر فراهم است.

وی همچنین تأکید کرد که نظافت و ضدعفونی کردن ضریح، شبستان، قفسه‌های قرآن، مفاتیح، رحل و جامهری‌ها، صحن، محوطه بقاع متبرکه به‌صورت مداوم و همه‌روزه توسط خدام افتخاری صورت گیرد.

به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان کلیه برنامه‌ها اعم از نمازهای جماعت، مراسم مذهبی و جلسات قرآنی در فضای صحن بقاع متبرکه از ابتدای ماه مبارک رمضان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اجرا می‌شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×