» دسته‌بندی نشده » اسکان ۲۰۴ هزار نفر در ایام نوروز ۹۷ در شهرستان لنگرود/تعطیلی جایگاه cng شلمان خلاف مقررات بود

اسکان ۲۰۴ هزار نفر در ایام نوروز ۹۷ در شهرستان لنگرود/تعطیلی جایگاه cng شلمان خلاف مقررات بود

بهمن ۳۰, ۱۳۹۷ 5۰

به گزارش گیل‌سو، سرپرست فرمانداری لنگرود بعدازظهر امروز در جلسه ستاد خدمات سفر و تسهیلات نوروزی ۹۸ در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه تلاش می‌کنیم پیشواز از مهمانان نوروزی سال جدید نسبت به سال‌های گذشته بهتر باشد اظهار کرد: اگر مسافر در شروع سال زیبایی و خدمات خوب را در شهرستان و از سوی ادارات و نهادها مشاهده کند قطعاً سفر بعدی خود در طول سال را بازهم لنگرود انتخاب می‌کند.

وی با اشاره به ابلاغ وظایف اعضای کمیته خدمات سفر افزود: بر اساس حکم استانداری ۱۱ عضو اصلی برای کمیته خدمات سفر و تسهیلات نوروزی مشخص‌شده و حکم افراد به آنان ابلاغ‌شده که هر کمیته در بازه زمانی مشخص و اعلام‌شده باید گزارش دهند.

محمد رنجبر با بیان اینکه فعالیت این کمیته‌ها از ۲۵ اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین ۹۸ ادامه دارد گفت: ستاد اسکان نوروزی در مدارس شهرستان لنگرود در نوروز گذشته عملکرد خوبی داشته و برای مسافران رضایت‌بخش بود و آموزش‌وپرورش باید مانند گذشته آمادگی لازم را برای اسکان مسافران داشته باشد.

سرپرست فرمانداری لنگرود با تأکید بر زیباسازی بصری در سطح شهرها و روستاها افزود: شهرداری‌ها و بخشداری‌ها در طول سازی برای درخت‌کاری و کاشت گل و رنگ‌آمیزی تلاش می‌کنند و ایام پیشرو با فرارسیدن نوروز فرصت مناسبی است تا با زیباسازی، شادی و طراوت را به مردم و مسافران هدیه دهیم.

وی با بیان اینکه شهرداری‌ها و بخشداری‌ها نسبت به بیمه شهروندان توجه ویژه داشته و اقدامات لازم را انجام دهند گفت: مساجد و بقاع متبرکه در طول سال میزبان مسافران زیادی است که می‌توان از این ظرفیت نیز برای معرفی شهرستان از روش‌های مختلف استفاده کرد.

رنجبر تأکید کرد همه دستگاه‌ها علاوه بر طول سال، در ایام نوروز نیز باید تمام تلاش خود را برای خدمت‌رسانی به شهروندان، مسافران و گردشگران به‌کارگیرند.

اسکان ۲۰۴ هزار نفر در ایام نوروز ۹۷ در شهرستان لنگرود

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری لنگرود نیز با بیان اینکه در شهرستان لنگرود ۳۷ هتل، مجتمع گردشگری، مدرسه، خانه معلم و غیره با ۶۷۶ اتاق وجود دارد گفت: شهرستان لنگرود به دلیل ظرفیت‌هایی که دارد در طول سال مورد استقبال مردم کشور قرار می‌گیرد تا از مواهب خدادادی شهرستان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در نوروز سال ۹۷، ۲۰۴ هزار نفر در لنگرود اسکان داشتند گفت: این آمار تعداد رسمی است که در هتل‌ها، مسافر کاشانه، مجتمع‌های گردشگری و خانه معلم به‌صورت رسمی ثبت‌شده ولی در کنار این تعداد، افرادی هم هستند که در خانه‌های ویلایی خود از مسافران پذیرایی می‌کنند.

فرامرز مصطفوی با بیان اینکه ادارات آب، برق و گاز از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین حق قطع اشتراک‌های شهروندان به دلیل بدهی را ندارند تصریح کرد: شهرداری‌ها برای تهیه بروشور معرفی شهرستان همکاری لازم را با اداره میراث فرهنگی و گردشگری لنگرود داشته باشند تا کار درست و دقیقی منتشر و توزیع شود.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری لنگرود با بیان اینکه کنده‌کاری از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ۹۸ ممنوع است و طبق دستور در صورت مشاهده جلوگیری می‌شود افزود: اداره صنعت، معدن تجارت با هماهنگی سازمان میراث و شبکه بهداشت باید پایش روزانه بازار و هتل‌ها و اقامتگاه‌های مسافری را انجام دهند و در صورت مشاهده خلاف قانونی برخورد شود.

وی با گلایه از شهردار شلمان به دلیل بستن جایگاه cng شلمان بیان کرد: شهردار شلمان بدون دریافت مجوز از کمیته ستاد سوخت، جایگاه cng شلمان را تعطیل کرد و این کار خلاف مقررات است، جایگاه‌های سوخت از اماکن عمومی محسوب می‌شود و تعطیلی و بستن آن دارای شرایط خاصی است.

اسکان ۱۱ هزار نفر در نوروز ۹۷ در مدارس شهرستان

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان لنگرود نیز با بیان اینکه ۱۱ هزار نفر در نوروز ۹۷ در مدارس شهرستان اسکان داده شدند اظهار کرد: حدود ۱۰۰ کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی در شهرستان برای پذیرایی از مسافران پیش‌بینی‌شده است.

جمشید لاهوتی با بیان اینکه با بیان اینکه روزانه ظرفیت پذیرش یک هزار نفر در هرروز در ستاد اسکان نوروزی وجود دارد گفت: ۸۰ درصد کلاس‌ها در طول ایام نوروز تکمیل ظرفیت می‌شود و می‌توانیم به‌صورت عادی در هر کلاس حدود ۱۰ نفر اسکان داده شوند.

اصلی‌ترین دلیل قطعی آب ازدیاد مسافران و افزایش مصرف آب است

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان لنگرود نیز با اشاره به وضعیت آب شرب در شهرستان اظهار کرد: در حال حاضر مشکلی خاصی در شهرستان برای تأمین آب شرب مشترکین وجود ندارد.

ضیا علوی با اشاره به افزایش حجم آب در ایام تعطیلات گفت: در ایام نوروز و تعطیلات چندروزه همواره شاهد قطعی موقت آب شرب هستیم که اصلی‌ترین دلیل آن ازدیاد مسافران و افزایش مصرف آب است.

وی با بیان اینکه می‌توان باصرفه جویی از افزایش بی‌رویه آب شرب جلوگیری کرد افزود: طبق دستور دولتی، کنده‌کاری از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ممنون است ولی در مواقعی باید برای اتصال لوله‌های آب شرب اقدام به کنده‌کاری کنیم که قبل از آن با فرمانداری هماهنگی‌های لازم صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×