» دسته‌بندی نشده » افزایش ماشین‌آلات مدیریت پسماند در گیلان

افزایش ماشین‌آلات مدیریت پسماند در گیلان

فروردین ۲۲, ۱۴۰۰ 4۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان در سالن اجتماعات شهید انصاری با بیان اینکه مدیریت پسماند از منازل مردم باید انجام شود، اظهار کرد: فرهنگ جمع‌گرایی به جای فرهنگ فردگرایی در جامعه بایستی نهادینه شود زیرا تا زمانی که روحیه کار جمعی و گروهی از کودکی در جامعه و در فرهنگ مردم نهادینه نشود، به سطح قابل قبولی از توسعه‌یافتگی نخواهیم رسید.

وی با تأکید بر لزوم توجه اجرای طرح جامع آموزش و برگزاری جلسات منظم مدیریت پسماند گفت: اقدامات گزارش‌شده در جلسه امروز امیدوارکننده بود اما با توجه به اهمیت موضوع مدیریت پسماند در سال جاری، علاوه بر برگزاری انتخابات و کرونا، باید از فرصت فصل‌های بهار و تابستان در تسریع اجرای طرح‌ها بهره‌گیری شود.

استاندار گیلان با اشاره به اختصاص ۱۸۸ میلیارد تومان اعتبارات در طی سه سال گذشته افزود: با توجه به همراهی مطلوب دستگاه‌های نظارتی، انتظار می‌رود فرمانداران و شهرداران در تکمیل پروژه‌های در دست اجرا این حوزه با جدیت اهتمام داشته باشند تا بر اساس زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده، عملیاتی شوند.

زارع لازمه آرامش در جامعه را ارائه خدمات اجتماعی مناسب از سوی مردم بیان کرد: باید خدمات مناسب و باکیفیت به مردم ارائه و تلاش شود تا محیط‌زیست، قابلیت و کیفیت بالاتری برای زندگی داشته باشد و تمامی مسئولان موظف‌اند وظایف محوله خود را به بهترین وجه انجام دهند.

وی با اشاره به اولویت‌های مدیریت پسماند در سال ۱۴۰۰ در گیلان گفت: تفکیک زباله از مبدأ، تکمیل پروژه‌های در دست اجرا، طرح مدیریت پسماند روستایی، آموزش نیروی انسانی، تجهیز ماشین‌آلات حمل زباله و دفن بهداشتی زباله‌ها در سال ۱۴۰۰ باید اولویت شهرداران و دهیاران بوده و به بهترین نحو اجرایی شود که این امر در ۳۱ روستای شهرستان رشت صورت گرفته است.

استاندار گیلان با ابراز خرسندی از افزایش ماشین‌آلات در حوزه مدریت پسماند در گیلان تصریح کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید با انجام مطالعات منطقه‌ای به سمت مدیریت اصولی پسماند و کاهش محل‌های دفن گام بردارند و از تعدد محل‌های دفن در سطح استان که باعث آسیب به محیط‌زیست است، جلوگیری شود.

زارع با اذعان به اینکه کشاورزی یکی از محورهای توسعه اقتصادی گیلان است، افزود: فرآوری و بازیافت پسماندهای کشاورزی نیز می‌تواند گام مؤثری در ایجاد درآمد و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی باشد که انتظار می‌رود فرمانداران با بررسی دقیق، از سرمایه‌گذاران متقاضی فعالیت در این حوزه حمایت کنند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷              


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×