به گزارش گیل سو. همزمان با فرارسیدن هفته دولت افتتاح ایستگاه پمپاژ تقویت فشار روستاهای بخش مرکزی با حضور فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان شهرستان لنگرود برگزار شد.

در این مراسم مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان لنگرود گفت :هدف از افتتاح این ایستگاه تقویت دبی و فشار آب ۱۵ روستای بخش مرکزی شهرستان لنگرود و شهر چمخاله است که طی دوهفته تلاش شبانه روزی و با اعتبار ۴۰۰۰ میلیون ریال به بهره برداری و ۱۷ هزار و ۱۵۰ نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

زاهدی افزود: اعتبار هزینه شده این پروژه از تبصره ۳ روستایی تامین و لنگرود اولین شهری است که این اعتبار را از تبصره ۳ روستایی دریافت نموده است.
وی در ادامه  عملیات اجرایی این پروژه را لوله گذاری لوله پلی ایتلن، احداث و تجهیز یک باب ایستگاه پمپاژ ، نصب سه عدد فلومتر التراسونیک و راه اندازی سیستم تله متری عنوان نمود.

مدیر امور اب و فاضلاب شهرستان لنگرود با اشاره به اجرای دو پروژه در روستای جلگه، افزود: ایستگاه پمپاژ شلمان با لوله گذاری ۴۰۰ متر با دو پمپ و سیستم تله متری و افزایش ظرفیت از ۱۵ به ۵۰ لیتر بر ثانیه  و فاز دوم در شهر لنگرود با یک و نیم کیلومتر لوله گذاری با اعتبارات سال جاری عملیاتی می شود وبااین دوپروژه مشکل بخش جلگه حل خواهدشد.

  • نویسنده : فاطمه مشفق