» دسته‌بندی نشده » ورود نخستین کشتی حامل روغن خوراکی به گیلان

ورود نخستین کشتی حامل روغن خوراکی به گیلان

دی ۱۰, ۱۳۹۷ 5۰

به گزارش گیل سو، برای نخستین بار کشتی حامل روغن خوراکی در اسکله دولفین مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد بندرانزلی پهلو گرفت.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در بازدید از عملیات پهلوگیری این کشتی اظهار کرد: در گذشته به علت عدم ایجاد زیرساخت‌های لازم کشتی‌های حامل روغن خوراکی نمی‌توانستند محموله خود را در بنادر گیلان تخلیه کنند لذا در بنادر خارج از استان پهلوگیری می‌کردند اما در حال حاضر با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در مجتمع بندری کاسپین، نخستین کشتی حامل روغن خوراکی در اسکله دولفین این منطقه پهلوگیری کرد.

رضا مسرور با اشاره به اهمیت تأمین روغن خوراکی و سوخت کشور از طریق بندر کاسپین تصریح کرد: با بهره‌برداری از اسکله دولفین مجتمع بندری کاسپین تخلیه روغن خوراکی در این بندر انجام می‌شود و کشتی «گروی» روسی حامل پنج هزار تن روغن خوراکی از کشور روسیه بوده که به‌منظور تأمین نیاز داخل در بندر کاسپین پهلوگیری کرده و طبق توافقات انجام شده بالغ بر یک‌میلیون تن روغن خوراکی از طریق این بندر وارد کشور خواهد شد.

وی با اشاره به پروژه‌های سرمایه‌گذاری ایجاد  بخش خصوصی در حوزه بندری بیان کرد: یکی از مهم‌ترین رویکردهای سازمان منطقه آزاد انزلی جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی است و در مجتمع بندری کاسپین ساخت ۴ پست اسکله، تأسیسات پس‌کرانه اسکله دولفین، مخازن سوخت، روغن خوراکی و سیلوهای غلات با بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی توانمند ایجاد شده است.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی  در حال حاضر ظرفیت مخازن روغن خوراکی در این بندر ۱۴ هزار ۱۰۰ مترمکعب است افزود: از این میزان دو مخزن هفت هزار مترمکعبی برای سوخت‌های سبک، ۳۰ هزار تن سیلوی غلات در فاز نخست ایجاد و ۱۵ هزار تن دیگر نیز در دست ساخت است.

مسرور بیان کرد: همچنین با توجه به اهمیت ایجاد انبارهای سرپوشیده دو انبار با ظرفیت مجموعاً ۱۰ هزار مترمربع به برداری رسیده است و سردخانه ۱۲ هزار تنی دو مداره نیز در دست ساخت است که تمامی این زیرساخت‌های بندری توسط بخش خصوصی ایجاد و در دست ساخت است.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×