» دسته‌بندی نشده » اعزام ۱۵ کامیون به نجف در روزهای آینده/ اطعام روزانه ۱۰ هزار زائر

اعزام ۱۵ کامیون به نجف در روزهای آینده/ اطعام روزانه ۱۰ هزار زائر

مهر ۱۷, ۱۳۹۸ 4۰

به گزارش گیل سو، سید علی نورمحمدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه موکب لنگرودی‌ها امسال بدلیل افزایش زوار خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی را از هفتم محرم آغاز کرده است، اظهار کرد: این خدمات تا یک روز بعد از اربعین حسینی نیز در نجف ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به فعالیت ۷۵ خادم مسئول پذیرایی از زائرین حسینی هستند در این موکب هستند، ادامه داد: روزانه حدود ۱۰ هزار نفر برای صبحانه، ناهار، شام در این موکب اطعام می شوند که قطعا با نزدیک شدن به اربعین حسینی بر تعداد این افراد افزوده می شود.

نورمحمدی در ادامه به حضور پزشکان متخصصی از ایران و آمریکا اشاره کرد و گفت: اکیپی مجهزی از پزشکان متخصص سونوگرافی، زنان و پزشکان عمومی در ایام اربعین در موکب‌ها حضور دارند.

وی با تاکید بر فرهنگ سازی رفتار مناسب با برادران عراقی، تصریح کرد: حفظ حجاب و رعایت شئونات اسلامی، تعامل و رفتار مناسب با برادران عراقی برای پذیرایی از زائرین ایرانی از جمله مواردی است که باید رعایت شود.

مسئول موکب لنگرودی‌های گیلان در نجف با بیان اینکه ۱۵ کامیون اقلام غیرنقدی و نقدی بزودی به نجف ارسال می‌شود، افزود: تمام هزینه‌ها توسط مردم و به صورت خودجوش ارسال شده است و از هر استانی از سراسر کشور موکب‌هایی در مسیر پیاده روی نجف به کربلا مستقر شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: بیش از چهار میلیون ایرانی در همایش جهانی پیاده روی اربعین حسینی شرکت کرده اند که عدم حضور هلال احمر ایران برای ارائه خدمات ضروری جای تاسف دارد.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×