» دسته‌بندی نشده » لازمه در امان ماندن در حوادث طبیعی آموزش و اقدام به‌موقع است

لازمه در امان ماندن در حوادث طبیعی آموزش و اقدام به‌موقع است

دی ۵, ۱۳۹۶ 5۰

به گزارش گیل سو، سید مهدی رجایی عصرامروز در همایش زلزله در کانون زینبیه لنگرود اظهار کرد: اگر زلزله چند وقت گذشته در این شهرستان موجب خسارت عمده می‌شد دست ما خالی بود که البته این صرفاً مربوط به لنگرود نیست.

 

وی لازمه در امان ماندن در حوادث طبیعی را آموزش و اقدام به‌موقع دانست و افزود: در هر جای دنیا اگر آموزش، ایمنی و مقابله با بلایای طبیعی وجود نداشته باشد و به‌موقع وارد عمل نشوند باید منتظر خسارت‌های زیادی بود.

 

شهردار لنگرود بابیان اینکه آموزش و ایمنی مقابله با حوادث طبیعی صرفاً به برگزاری همایش‌ها نباید ختم شود تصریح کرد: آموزش مسائل رانندگی از طریق تعلیم در مدارس تأثیرگذار بود و لازم است درباره ایمنی در مقابل زلزله و بلایای طبیعی نیز آموزش از مدارس آغاز شود.

 

رجایی بیان کرد: بیش از نیمی از شهر لنگرود دارای بافت فرسوده است که اگر حادثه از در این مناطق پیش آید در تردد خودروهای خدمات رسان و امدادرسانی با  مشکل مواجه هستیم.

 

وی بابیان اینکه برای ساکنان منازل فرسوده جهت احداث بنای جدید تشویق‌هایی را در نظر می‌گیریم گفت: برای سکونت‌گاه‌های غیررسمی و بافت‌های فرسوده تا جایی که بتوانیم مسائل را تسهیل می‌کنیم تا شاهد رشد نوسازی و مقاوم‌سازی بر مبنای اصول قانونی باشیم که درنتیجه موجب زیباسازی شهری و مقاوم‌سازی در برابر حوا ث طبیعی می‌شود.

 

به گزارش گیل سو، نخستین همایش زلزله با همکاری اعضای جمعیت هلال‌احمر، آموزش‌وپرورش و بهزیستی توسط شهرداری و شورای شهر لنگرود به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بالای طبیعی برگزار شد که اعضای هلال‌احمر به آموزش ایمنی در برابر حوادث پرداختند.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×