» دسته‌بندی نشده » آموزش پسماند ۱۰۰۰ دانش‌آموز توسط شهرداری لنگرود

آموزش پسماند ۱۰۰۰ دانش‌آموز توسط شهرداری لنگرود

اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۸ 3۰

به گزارش گیل سو، به مناسبت گرامی داشت روز زمین پاک و روز کارگر همایشی با عنوان شهریاران برای نخستین بار در استان گیلان در سالن اجتماعات دانشکده پرستاری، مامایی لنگرود برگزار شد.

سید مهدی رجایی در این مراسم با اشاره به‌ضرورت مدیریت پسماند شهری در دنیای امروز اظهار کرد: مدیریت پسماند شهری و طرح تفکیک زباله خشک و تر از مبدأ از مسائلی است که بدون مشارکت شهروندان و همکاری همه ادارات، نهادها، سازمان‌ها امکان‌پذیر نیست.

وی با ابراز امیدواری درباره همکاری صمیمانه مسئولین شهرستان با شهرداری افزود: خوشبختانه امروز وفاق و همدلی و همراهی مسئولین شهرستان لنگرود سبب شده تا گام‌های خوبی در جهت پیشرفت شهرستان برداشته شود و اگر همدلی و همکاری شورای شهر نبود شهرداری قادر به انجام فعالیت‌های خود نبود.

شهردار لنگرود با اشاره اجرای طرح آموزش پسماند توسط شهرداری با همکاری آموزش‌وپرورش، محیط‌زیست و ngoها تصریح کرد: در طول یک سال گذشته بیش از یک هزار نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر در زمینه پسماند آموزش داده شدند که طرح آموزش پسماند به‌نوعی الگوبرداری از طرح همیار پلیس بود.

رجایی با بیان اینکه دانش‌آموزان در آموزش پسماند، تفکیک زباله تر از خشک و غیره را آموزش می‌بینند گفت: برای نهادینه کردن یک موضوع مهم مانند پسماند باید از پایه کار و آموزش داد که شهرداری لنگرود در این راستا آموزش پسماند را از مدارس آغاز کرده است.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×