به گزارش گیل سو، سید مهدی رجایی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به روند پروژه لوله‌گذاری جمع‌آوری آب‌های سطحی در مرکز شهر لنگرود اظهار کرد: این پروژه با پیش‌بینی یک‌زمان چهارماهه در مردادماه امسال آغاز شد که تاکنون بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۳۰ درصد باقیمانده کار نیز طی یک ماه آینده به پایان می‌رسد.

وی درباره کارکرد این پروژه در سیل گذشته افزود: خوشبختانه اثر لوله‌گذاری سطح شهر در سیل اخیر مشهود بود و طبیعتاً در زمان بارش‌های باران اثر آن پس از اتمام پروژه بیشتر توسط مردم مشاهده می‌شود.

شهردار لنگرود گفت: بعد از اتمام کار پروژه لوله‌گذاری در خیابان امام خمینی به دنبال این هستیم که بتوانیم مشکل کانال آزموده را در جاده لیلاکوه حل کنیم تا در جاده لاهیجان نیز قضیه آب‌گرفتگی در زمان باران‌های شدید رفع شود که اکنون به دنبال جذب اعتبارات برای این پروژه هستیم.

رجایی با اشاره به وضعیت پارکینگ شهرداری جنب پل خشتی بعد از اتمام لوله‌گذاری تصریح کرد: بازار میوه‌فروشان، ماهی‌فروشان و پل خشتی هرکدام به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری لنگرود محسوب می‌شود و وجود پارکینگ در کنار این فضا جلوه مناسبی نداشت که یکی از زمین‌های هلال‌احمر در خیابان امام خمینی، پشت داروخانه میثاقیه، پشت مسجد اعرابی و زمین مدرسه کوثر طی قراردادهایی به‌عنوان پارکینگ استفاده خواهد شد تا جایگزین پارکینگ مرکز شهر شود.

وی با بیان اینکه پارکینگ مرکز شهر بعد از اتمام لوله‌گذاری حذف و به یک فضای زیبا برای گردشگران و مردم شهر لنگرود تبدیل خواهد شد خاطرنشان کرد: طرح مطالعاتی بر روی فضای پارکینگ مرکز شهر در طی چند ماه گذشته توسط مشاور ذیصلاح در حال انجام است تا گردشگران بتوانند از پل خشتی و جاذبه‌های گردشگری لنگرود بیشترین استفاده را ببرند که به‌زودی این پروژه اجرایی می‌شود.

شهردار لنگرود در پاسخ به این سؤال که چرا تابلوهای راهنمای صنوف در معابر بریده شد بیان کرد: تابلوهای پزشکان، دفاتر اسناد رسمی، وکلا و سایر صنوف به دلیل فرسودگی و قدیمی بودن چهره نامناسبی به شهر داده بود و در مواقعی فرسودگی این تابلوها باعث سقوط آن‌ها و به وجود آوردن خطراتی برای شهروندان شده بود.

رجایی گفت: با توجه به درخواست شهروندان جهت جمع‌آوری این تابلوها تصمیم بر این شد که کلیه تابلوهای قدیمی بریده شود تا جلوی خسارات بیشتر به مردم و شهروندان گرفته شود.

وی با بیان اینکه به دنبال نصب تابلوهایی با طرح جدید هستیم تا بتوانیم چهره مناسب‌تری به شهر بدهیم و در این راستا تابلوهای اضافی نیز حذف شود افزود: در حال حاضر منتظر درخواست‌های صنوف مختلف برای تابلوهای جدید هستیم تا بتوانیم برابر با درخواست‌های ارائه‌شده تابلوهای جدید را سفارش دهیم.

شهردار لنگرود تأکید کرد: در این راستا عزیزانی که درگذشته تابلو داشتند می‌توانند با مراجعه به واحد روابط عمومی شهرداری تقاضای خود را ارائه دهند تا در اسرع وقت نسبت به ساخت تابلوهای جدید که درخور شأن پزشکان، وکلا، بازاریان و سایر صنوف باشد اقدام شود.

انتهای پیام/