» دسته‌بندی نشده » آغاز نهضت آسفالت کوچه‌ها و خیابان‌ها در لنگرود/ باغ ملی تا عید نوروز به بهره‌برداری می‌رسد

آغاز نهضت آسفالت کوچه‌ها و خیابان‌ها در لنگرود/ باغ ملی تا عید نوروز به بهره‌برداری می‌رسد

آذر ۲۷, ۱۳۹۷ 3۰

به گزارش گیل سو، سید مهدی رجایی در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات این شهرداری با بیان اینکه از دیدار اصحاب رسانه خوشحال هستیم اظهار کرد: این نشست جلسه خبری صرف نیست که ما فقط گزارش دهیم بلکه جلسه‌ای برای بازگو کردن مشکلات و دغدغه‌های مردم از لسان فعالان رسانه است.

وی با اشاره به لوله‌گذاری خیابان امام خمینی گفت: لوله‌گذاری پروژه دفع آب‌های سطحی در مدت چهار ماه انجام شد و طی یک ماه آینده مسیرهای کنده‌کاری‌شده مرکز شهر آسفالت می‌شود.

شهردار لنگرود با عذرخواهی از شهروندان به دلیل اخلال دررفت و آمد در سطح شهر افزود: لوله‌گذاری خیابان آزموده و جاده لاهیجان پروژه دیگر شهرداری برای دفع آب‌های سطحی است که اکنون در حال انجام می‌باشد.

رجایی با اشاره به طرح‌های زیباسازی در سطح شهر با همکاری مشاور بیان کرد: یکی از پروژه‌های در دست انجام برای زیباسازی شهری تبدیل پارکینگ جنب پل خشتی به فضای گردشگری است که طبق نظر کارشناسان علاوه برجذب گردشگر، موجب بهبود وضعیت اقتصادی بازاران و کسبه نیز می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی مردم آسفالت معابر شهری و خیابان‌ها است گفت: نهضت آسفالت معابر شهری از امروز آغاز شد که اکثر کوچه‌ها و خیابان‌های شهری تا دهه فجر امسال آسفالت می‌شود.

شهردار لنگرود با اشاره به تبدیل وضعیت پارکینگ جنب پل خشتی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های مردم حذف پارکینگ است که پنج پارکینگ در محدوده شهری برای شهروندان و مسافران در نظر گرفته‌شده است.

رجایی با اشاره به پروژه باغ ملی تصریح کرد: یکی از مشکلات توقف موقت باغ ملی افزایش هزینه‌ها و طرح آب‌نما این پروژه بود که با پیگیری‌های انجام‌شده این موضوع حل‌شده و تا عید نوروز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه فاز نخست برای روشنایی در پارک فجر تکمیل و نصب روشنایی ادامه دارد افزود: اصلاح هندسی میدان بسیج یکی دیگر از طرح‌های شهرداری است که بعد از انتقال ترانس برق انجام می‌شود.

شهردار لنگرود با اشاره به اعتبار دومیلیاردی برای سنگ‌چین کردن رودخانه لنگرود بیان کرد: لایروبی رودخانه در مسیر کاسه گرمحله به سمت پل خشتی انجام‌شده و بخشی از دیواره رودخانه نیز که دچار مشکل بود سنگ‌چینی شده است.

رجایی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۰ کیلومتر از لوله‌های فاضلاب شهری و کوچه‌ها لایروبی شد خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز ۱۵ کیلومتر از لوله‌های فاضلاب لایروبی شد که انتظار داریم در زمان بارش باران با حجم کم باران در کوچه‌ها شاهد باشیم.

وی با اشاره به طرح بازآفرینی شهری بیان کرد: لنگرود نخستین شهرداری در استان گیلان است که به سیستم اتوماسیون اداری مجهز شده و کارهای مردم از طریق الکترونیک انجام می‌شود که جلوی خیلی از سوءاستفاده گرها گرفته می‌شود و مردم می‌توانند با موبایل خودکارهایشان را انجام و پیگیری کنند که از چندی دیگر این کار انجام می‌شود.

شهردار لنگرود با اشاره به ایجاد فضای تفریحی‌ورزشی برای شهروندان گفت: افتتاح باشگاه پینت بال با مشارکت بخش خصوصی از چند ماه پیش آغاز و تجهیزات نیز خریداری‌شده که تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس شورای شهر لنگرود نیز با بیان اینکه همدلی بین مجموعه شهرداری و شورا و ادارات شهرستان موجب پیشرفت در انجام پروژه‌ها شده است اظهار کرد: طبق مصوبه چند سال پیش مبلغی در قبوض آب مردم دریافت می‌شد که حدود سه میلیارد تومان جمع‌آوری شد و طی هماهنگی‌های انجام‌شده ۵۰ درصد این اعتبار برای لوله‌گذاری در سطح شهر لنگرود هزینه می‌شود.

غلامرضا منصفی با اشاره به تبدیل پارکینگ جنب پل خشتی به فضای گردشگری افزود: تعدادی از کسبه نسبت به حذف پارکینگ اعتراض داشتند ولی حذف این پارکینگ درخواست بسیاری از شهروندان بود که با نظرات کارشناسی در حال انجام است.

وی گفت: با توجه به تبدیل پارکینگ، پنج پارکینگ در مرکز شهر در نظر گرفته‌شده که فضای کلی آن بیشتر از پارکینگ جنب پل خشتی است.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×