به گزارش گیل سو، مسعود کاظمی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور به این شهر با تقدیر از نگاه مثبت دولت به روند رو به رشد لاهیجان اظهار کرد: این سفر دستاوردهای بسیاری را برای لاهیجان به همراه داشت که نخستین دستاورد حضور دکتر روحانی در لاهیجان اختصاص بودجه ۳۰ میلیارد تومانی به منظور ساماندهی رودخانه این شهر است.

وی با بیان اینکه این شهرداری همواره حفاظت از محیط‌زیست را اولویت خود می‌داند گفت: حفاظت از منابع طبیعی، برنامه‌ریزی برای ساماندهی زباله‌های شهری، ترویج استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای و حفظ و توسعه فضای سبز از جمله دغدغه‌های همیشگی این مجموعه به شمار می‌رود که نشان از نگاه ویژه به مباحث زیست محیطی دارد.

شهردار لاهیجان اختصاص بودجه ۳۰ میلیارد تومانی برای ساماندهی رودخانه لاهیجان را فرصتی تاریخی برای این شهر و استان گیلان برشمرد و افزود: استان گیلان طی سالیان اخیر همواره با مسئله آلودگی رودخانه‌ها مواجه بوده و رفع این مشکل جز با اراده مدیران شهری، برنامه‌ریزی صحیح و پیگیری مستمر میسر نخواهد بود.

کاظمی با تاکید بر ضرورت بهره مندی از نظرات کارشناسی، تصریح کرد: مطالعات تخصصی توسط اساتید مجرب دانشگاه آزاد لاهیجان در این زمینه صورت گرفته و شهرداری لاهیجان با تکیه‌بر این مطالعات نسبت به ساماندهی نقاط آلوده و خروجی‌های فاضلاب اقدام خواهد کرد.

وی همچنین از پیگیری‌های دکتر سالاری استاندار گیلان در راستای تخصیص بودجه ساماندهی رودخانه لاهیجان قدردانی کرد و گفت: سفر رییس جمهور به لاهیجان دستاوردهای بسیاری را به همراه داشته است و در آینده نزدیک دیگر دستاوردهای این سفر اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مسعود کاظمی در پایان از حضور رییس جمهور و اعضای هیئت دولت در این شهر تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/