به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مرتضی بختیاری پیش از ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از دو میلیون و پانصد و پنجاهمین واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده کشور در سالن الغدیر استانداری که از طریق ارتباط تصویری برگزار شد، اظهار کرد: همواره یکی از اهداف کمیته امداد یاری رساندن به محرومان در شرایط سخت اقتصادی و مقاوم‌سازی منازل آنان است.

وی با قدردانی از همراهی سپاه پاسداران در ساخت مسکن محرومان در کشور گفت: سپاه پاسداران در همه‌جا یار و یاور کمیته امداد بوده و تا شهریور ماه مراحل ساخت ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومان با سپاه پاسداران تفاهم‌نامه امضاشده بود به اتمام می‌رسد.

همچنین و به گفته رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تفاهم‌نامه‌ای با سازمان برنامه و بودجه در خصوص ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی به امضا رسیده و بسیار  امیدواریم تا پایان امسال این میزان از واحد مسکونی به بهره‌برداری برسد هر چند اکنون بخشی از این واحدها تحویل داده‌شده است.

بختیاری از امضا تفاهم‌نامه فی‌مابین کمیته امداد و بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه در خصوص احداث مسکن محرومین خبر داد و افزود: قراردادی بین  کمیته امداد و بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای ساخت  ۱۴۰ هزار و ۳۹۰ واحد مسکن محرومین منعقدشده است که از این میزان سهم کمیته امداد  ۲۴ هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی است.

وی با تأکید بر بی‌سابقه بودن ساخت  ۵۰ هزار واحد مسکونی در کشور بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد احداث مسکن محرومین بوده و در تلاشیم تا  مدد جویان کمیته امداد و افراد تحت پوشش بهزیستی و سایر نیازمندان به مسکن و محرومان کشور صاحب‌خانه شوند.

مقام‌‌سازی  ۵۰ درصدی منازل مسکونی روستایی در کشور

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور نیز در این ارتباط تصویری با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین معضلات کشور وجود برخی از خانه‌های نا امن است، اظهار کرد: در برخی  از شهرها و روستاهای کشور منازل دارای مقاومت لازم نبوده و احتمال تخریب آنان وجود دارد به این منظور در دو سال گذشته از پنج میلیون و ۳۰۰ واحد روستایی بیش از  دو میلیون واحد مقاوم‌سازی شده است.

عزیز الله مهدیان با اشاره به مقاوم‌سازی بیش از ۵۰ درصدی منازل مسکونی روستایی در کشور گفت: در سالیان گذشته تنها  ۹ درصد خانه‌ها مقاوم‌سازی شده بود که این میزان اکنون به ۵۰ درصد رسیده و در کشور هم ۱۱۶ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن و ۲۰ هزار واحد نیز توسط کمیته امداد ساخته  خواهد شد.

وی از افتتاح ۸۰ هزارمین واحد مسکن محرومین در کشور خبر داد و افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شد تا پایان سال تعداد واحدهای به بهره‌برداری رسیده به ۱۴۰ هزار واحد برسد.

بنا بر اعلام معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور  بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی که به دلایلی تاکنون در کشور تکمیل‌نشده بودند هم تکمیل به بهره‌برداری رسیده است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷/س