» آخرین اخبار » گیلان » تزریق روزانه ۴۵۰۰ دوز واکسن در شهرستان رشت
تزریق روزانه  ۴۵۰۰ دوز واکسن در شهرستان رشت

تزریق روزانه ۴۵۰۰ دوز واکسن در شهرستان رشت

مرداد ۴, ۱۴۰۰ 0۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی فتح اللهی امروز در جلسه ستاد کرونا شهرستان رشت در سالن اجتماعات فرمانداری با اشاره به لزوم توجه به پروتکل‌های بهداشتی و اهتمام همگانی برای مراعات عمومی اظهار کرد: عادی‌انگاری در برابر این ویروس منحوس، موجب طولانی‌تر شدن رفع این چالش بوده و قطعا بدون رعایت همگانی غلبه بر این موضوع امکان پذیر نیست. 

وی با بیان اینکه با وجود همه فعالیت‌های انجام شده اما چاره‌ای جز مراعات برای جلوگیری از اشاعه ویروس در شهر نیست، افزود: متاسفانه امروز شرایط از حالت عادی خارج شده لذا همه دستگاه‌ها و مشاغل از جمله  اصناف و آحاد مردم باید خود را مسؤول بدانند. 

فرماندار رشت با بیان اینکه  تعداد بستری‌ها در سطح شهرستان به ۴۲۸ نفر رسیده است، گفت: بیشترین درگیری‌های سنی بین سن ۴۰ تا ۶۰ ثبت شده این درحالی است که متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان به زیر ۴۰ درصد رسیده است.

فتح الهی با اشاره به بستری‌های روزانه شهرستان که  از تعداد ۷۹ به ۱۱۹ نفر رسیده است، بیان کرد: در گذشته نه چندان دور میزان مبتلایان در کشور به چهار هزار نفر هم نمی‌رسید اما امروز متاسفانه روزانه ابتلای روزانه به ۲۷ هزار نفر افزایش پیدا کرده است. 

وی با بیان اینکه تعداد واکسیناسیون روزانه در سطح شهرستان چهار هزار رو ۵۰۰ دوز در روز را رد کرده است، افزود: آمارها نشان می‌دهد کسانی که واکسن دریافت کردند مبتلا نشده یا در صورت ابتلا آن را رد می‌کنند و مانع مرگ می‌شود.

فتح‌الهی با بیان اینکه باید به سمت ایجابی کردن لزوم رعایت پروتکل‌ها پیش برویم نه سلبی بیان کرد: انتظار داریم آحاد مردم نه تنها اصناف بلکه همه مردم و دستگاه‌ها برای جلوگیری از شیوع این ویروس اهتمام داشته باشند.

فرماندار رشت با اشاره به اعلام هماهنگی و اهتمام همه دستگاه‌ها برای کمک به تسریع واکسیناسیون تصریح کرد: قطعا باید سرعت واکسیناسیون  بالا برود از این‌رو، هماهنگی‌های خوبی با دستگاه‌های مختلف صورت گرفته و همه دستگاه‌ها از جمله سپاه، نیروی‌انتظامی، مساجد و دیگر دستگاه‌ها اعلام آمادگی کرده تا روند واکسیناسیون تسریع یابد.

فتح اللهی با تاکید بر اهمیت بازگشایی مدارس و اینکه دوماه حیاتی و حساس زمانی برای آغاز مدارس داریم، گفت: اگرمدارس به حرکت در بیاید جامعه به حرکت خواهد آمد و حتی چرخش اقتصادی بازار نیز محسوس خواهد شد لذا برای بازگشایی مدارس باید سرعت واکسیناسیون بالا برود.

وی با بیان اینکه تا امروز در سطح شهرستان رشت تزریق ۱۲۰ هزار دوز واکسن  رد شده است، افزود:  پایگاه‌های خودرویی (سایت خودرویی) با استقبال خوبی مواجه شده که این پایگاه از دو پایگاه موجود به چهار پایگاه افزایش پیدا می‌کند.

وی از طرح واکسیناسیون رانندگان تاکسی نیز خبر داد و بیان کرد: موضوع واکسیناسیون رانندگان تاکسی در کشور مصوب شده و منتظر تصویب ستاد استانی برای اجرای این طرح هستیم.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×