» دسته‌بندی نشده » گفتگو با اعضای شورای اسلامی شهر شلمان به مناسبت گرامیداشت روز شورا

گفتگو با اعضای شورای اسلامی شهر شلمان به مناسبت گرامیداشت روز شورا

اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸ 2۰

به گزارش گیل سو، شورا یکی از ارکان نظام اسلامی محسوب می شوند ، خداوند در قرآن شورا را مبنای اصلی سلوک و رفتار متقابل مردم و آن را از ویژگی های برجسته مومنین دانسته است . با نهادینه شدن شوراها از استبداد ، خود رأیی و خودمحوری جلوگیری شده وبا ایجاد زمینه تعاطی افکار و اندیشه ها ، زمینه تفاهم و ایجاد امنیت خاطر بین افراد فراهم می شود و بدین ترتیب مناسب ترین تدابیر اتخاذ می گردد و درحقیقت نوعی تمرین مردم سالاری در همه نقاط کشور می باشد که نحوه تعامل سازنده اکثریت و اقلیت را رقم می زند.

یقینا هر چه شوراها هم فکری و هم اندیشی بیشتر داشته باشند و از تک بعدی بودن افکار پرهیز نمایند؛ ابادانی و توسعه در ان محیط بیشتر نمود پیدا خواهد کرد.
در تقویم کشورمان هر ساله ۹ اردیبهشت ماه به عنوان روز شورا نامگذاری شده است تا علاوه بر یاداوری اهمیت شورا؛ از زحمات شوراها نیز قدردانی به عمل اید.از این رو با اعضای شورای اسلامی شهر شلمان گفتگویی داشته و تقدیم به خوانندگان پایگاه خبری رساگیل می نماییم.

پورسرپرست: شروع عملیات اب نمای میدان اصلی شهر و پارک ملت بالا محله در اینده نزدیک

در این گفتگو پورسرپرست رییس شورای اسلامی شهر شلمان ضمن تبریک روز شورا به همکاران خویش به مهمترین مصوبات شورا در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: اسفالت خیابان های شهید حسین پور و زینبیه و جهاندار و همچنین آغاز اسفالت کوچه های خاکی و لکه گیری معابر، گابیون بندی خیابان ایت الله خامنه ای ، ساخت و تکمیل ساختمان اسلحه و مهمات شرق گیلان در شلمان و افتتاح ان در اینده نزدیک و همچنین اغاز به کار فاز سوم لوله گذاری نهر بیجارپشت محله جهت هدایت ابهای سطحی بخش کوچکی از مهمترین مصوبات شورا در چند ماه گذشته بوده است.

پورسرپرست در ادامه از اغاز به کار طرح اب نمای میدان اصلی شهر با اعتبار ۱۳۰ میلیون تومان، افتتاح پارک ملت در بالامحله با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان در اینده نزدیک خبر داد.

درکشیده : تکمیل پل ارتباطی به زمین چمن مصنوعی ،افزایش اقتصادی زمین های حاشیه را به همراه خواهد داشت.

درکشیده عضو شورای اسلامی شهر شلمان افتتاح زمین چمن مصنوعی را از اقدامات مهم در این دوره شورا برشمرد و گفت : برای دسترسی کوتاهتر به این زمین ورزشی؛ پل ارتباطی توسط شورای اسلامی پیشنهاد و تصویب گردید.پیمانکار این طرح تعیین و کار اولیه ساخت پل آغاز شده است.اهمیت این پل علاوه بر کاهش ترافیک و امنیت منطقه، باعث بالا بردن ارزش اقتصادی زمین های مجاور گردیده است.

درکشیده در ادامه افزود: براورده اولیه برای تکمیل و احداث پل ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون بوده که امیدواریم با حمایت نماینده محترم و پر تلاش شهرستان و مسیولین مربوطه بتوانیم تا پایان سال شاهد افتتاح این پل باشیم.

اصغری: تهیه طرح تفصیلی شهر شلمان

اصغری عضو دیگر شورای اسلامی شلمان نیز به تهیه طرح تفصیلی شهر شلمان اشاره کرد و گفت: طرح اولیه تفصیلی شهر تهیه و بزودی به تصویب میرسد.
اصغری تصریح کرد: در این نقشه تفصیلی ۷ منطقه برای شلمان معرفی شده که بر اساس ان مالیات و عوارض شهرداری دریافت میگردد.این منطقه بندی یقینا به نفع شهروندان بوده و براساس نوع منطقه و نزدیکی و دوری به مرکز شهر پرداختی انها به شهرداری تعیین خواهد شد.

سالومه پوررمضان: شناسایی نقاط بافت فرسوده در شلمان

سالومه پور رمضان عضو دیگر شورای اسلامی شهر شلمان به مشکل صدور سند شهری اشاره کرد و گفت: افزایش حریم رودخانه و قرار گرفتن زمین بسیاری از شهروندان در این مناطق؛ همچنین وجود بافت فرسوده و شناسایی این مناطق توسط شورا از جمله عوامل موثر بر تاخیر در صدور سند بوده است.با تصویب طرح تفصیلی شهر شلمان و همچنین تصویب نقاط بافت فرسوده، این مشکل بزودی رفع خواهد شد.

خورسند: تمام تلاش شورا توسعه شهر و رونق اقتصادی مردم شلمان است.

خورسند عضو دیگر شورای شهر شلمان بیان داشت: با توجه به درخواست مردم و کسبه در خصوص ساماندهی میدان و کاهش ترافیک، و متعاقبا پیگیری و درخواست اعضای شورا؛ بازدید میدانی توسط مامورین راهنمایی و رانندگی از میدان اصلی صورت پذیرفت.در این بازدید نکته نظراتی نیز بیان و در دست بررسی است.

خورسند افزود: تا به امروز هیچ تصمیمی در خصوص جابجایی ایستگاه املش به میدان اصلی اتخاذ نگرویده؛ تمام تلاش اعضای شورای شهر شلمان بر ان است تا با اتخاذ بهترین تصمیم، در راستای توسعه شهر و افزایش رونق کسبه بکوشد.

خبرنگار: فاطمه مشفق

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×