» دسته‌بندی نشده » آیت‌الله بهجت الگویی بزرگ برای نسل حاضر و آینده تاریخ اسلام

آیت‌الله بهجت الگویی بزرگ برای نسل حاضر و آینده تاریخ اسلام

اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۰ 0۰

به گزارش خبرگزاری فارس از فومن، آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در مراسم بزرگداشت آیت الله بهجت با اشاره به ویژگی‌ها و خصایص منحصربه‌فرد فقیه عالی‌قدر آیت الله بهجت اظهار کرد:  بسیاری از کشورهای دینی متأثر از عالمان دینی هستند و آیت‌الله بهجت با توجه به جایگاه علمی و معنوی به عنوان فقیه عالی‌قدر  و عالم ربانی در تاریخ اسلام معرفی می‌شود.

وی با تأکید بر خصایص ویژه آیت‌الله بهجت گفت: عالم ربانی وصفی است که انسان درباره آن کنکاش کرده و تاثیر عظیمی بر نسل معاصر گذاشته است، این  شانیت و مقام، نشان از معرفت بالای آیت‌الله بهجت  بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به سختی‌ها تلاش‌ها و مجاهدت‌های عالمان دینی در رسیدن به جایگاه عظیم علمی و معنوی تصریح کرد: عالمان دین یک شبه به  جایگاه عظیم فقهی و معنوی دست پیدا نکرده و این جایگاه نتیجه محصول دو رسالت بزرگ فردی و اجتماعی آن‌ها است.

فلاحتی با تأکید بر اهمیت تهذیب نفس در نگاه اسلام گفت:  از نگاه آیات و روایات کسی که بخواهد خود را پیشوای مردم قرار دهد قبل از تعلیم و تربیت دیگران باید خود را تربیت کند.

وی با بیان اینکه  عالمان دین خون‌دل خورده تا حرف دین را بشناسند و با زجر و مجاهدت توانستند دریای بی کران معارف شیعه را به جامعه بشری بگسترانند، افزود:  ترک دلدادگی و عدم  عشق به دنیا از ویژگی عالمان دینی بوده و عالمان ذره‌ای عشق به دنیا نداشته و غرق در بندگی خدا و راز و نیاز با یگانه معبود هستی بوده و خواهند بود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه بیان پاداش نیک و بیان جزای اعمال بد از ویژگی‌های اجتماعی عالم دینی است، گفت: مردم توسط فقها و عالمان دینی با احکام دین آشنا شده و مسیر سعادت را در پیش می‌گیرند‌.

فلاحتی با اشاره به ویژگی‌های فردی و اجتماعی آیت‌الله بهجت بیان کرد: فقیه معاصر آیت الله بهجت حقیقتا عالمی جامع بود که هم در رسالت اجتماعی خود و هم در عرصه علم و عرفان جامع بوده و به عنوان الگویی بزرگ برای نسل حاضر و آینده تاریخ معرفی‌شده است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×