» دسته‌بندی نشده » نبرد اقتصادی جوان تالشی با رژیم صهیونیستی+فیلم

نبرد اقتصادی جوان تالشی با رژیم صهیونیستی+فیلم

اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از تالش، بازار و صادرات به روسیه در سال‌های اخیر از توجه زیاد بازرگانان و تجار ایرانی برخوردار بوده است.

کشور روسیه با جمعیت تقریبی ۱۴۴ میلیون نفر، یکی از کشورهای پر جمعیت اروپا و یکی از کشورهایی است که در زمینه صادرات کالا از ایران مقصد بسیار خوبی برای بازرگانان ایرانی بوده و از اهمیت خاصی نیز برخوردار است.

این کشور به دلیل قرار گرفتن در حاشیه‌ دریاچه‌ خزر و نزدیک بودن به ایران از نظر مسافت، از ظرفیت مناسب و بالایی برای صادرات محصولات کشاورزی برخوردار است.

ایران در شرایطی که تحت شدیدترین تحریم‌های اقتصادی قرار داشته و بسیاری از خواص با ناامیدی از بسته بودن درب بازارهای جهانی بر روی ایران  سخن می‌گویند، یک جوان ایرانی در تالش با صادرات محصولات کشاورزی ازجمله کرفس علاوه بر ارزآوری و ایجاد اشتغال‌ در داخل بازار این محصول که در انحصار تجار رژیم صهیونیستی بود را به دست گرفته است.

 فعالیت‌های محمد طهماسبی بازتاب گسترده‌ای در بین تجار رژیم صهیونیستی داشته است، به‌طوری‌که رسانه‌های رژیم اشغالگر قدس خسارت‌های کلان تجار این کشور در زمینه صادرات کرفس در طول سال‌های گذشته را ناشی حضور این جوان ایرانی در بازار روسیه می‌دانند.

این صادرکننده جوان معتقد است با استفاده از دانش و تکنولوژی روز می‌توان ماندگاری و قدرت رقابت محصولات کشاورزی و تولیدات داخلی را افزایش داد تا توان رقابتی محصولات ایرانی در بازارهای جهانی بالا برود.

او شعار ما می‌توانیم را سرلوحه کار خود قرار داده و می‌گوید در این راه سختی‌های بسیاری نیز تحمل کرده و روزهای ابتدایی کار خود با مشکلات بسیاری و به‌صورت خورد بار خود را بفروش می‌رساند.

 

اما خبرنگار نظامی کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی طی گزارشی مدعی‌شده بود که در پشت‌صحنه جنگ واقعی بین کشاورزان رژیم صهیونیستی و کشاورزان ایرانی در جریان است. رژیم صهیونیستی هرسال ۲۰ هزار تن کرفس به مسکو صادر می‌کند اما امسال روس‌ها کرفس ایرانی را ترجیح دادند بنابراین ۲۵ درصد محصولات کشاورزان رژیم صهیونیستی روی دستشان ماند و هدر رفت.

صادرات کرفس توسط این جوان ایرانی بطور مستقیم برای حدود ۷۰ نفر بصورت مستقیم و بیش از یکصد نفر بصورت غیرمستقیم اشتغال‌ ایحاد کرده است .

 

طهماسبی نخستین فردی است که با تولید کرفس پاکوتاه زمینه تولید و صادرات این گیاه در ایران را فراهم کرده و همچنین او با آموزش تولید این گیاه به تجار دیگر زمینه ایجاد اشتغال و صادرات کرفس را برای تعدادی دیگر از تجار ایرانی نیز فراهم کرد.

 

 

سالیانه حدود چهار تا پنج هزار تن کرفس از ایران به کشور روسیه صادر می‌شود که با حمایت از صادرات تولیدات بخش کشاورزی به کشورهای همسایه ازجمله روسیه، عراق، بحرین، عمان، افغانستان و حتی کشورهای آسیای شرقی می‌توان موجبات بهبود وضعیت معیشت کشاورزان و اشتغال‌زایی و ارزآوری برای کشور را فراهم کرد.

انتهای پیام/۳۳۸۹


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×