» دسته‌بندی نشده » تبیین مباحث مربوط به فطریه از تریبون فضای مجازی

تبیین مباحث مربوط به فطریه از تریبون فضای مجازی

اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا عصر امروز در جلسه شورای زکات این شهرستان در محل دفتر امام‌جمعه اظهار کرد: روحانیون و هیأت امنای مساجد شهری و روستایی نسبت به تبیین مباحث مربوط به فطریه از تریبون فضای مجازی پیام‌رسان‌های داخلی اقدام کنند.

رئیس شورای زکات شهرستان آستارا اولویت دریافت زکات را با کمیته امداد و بهزیستی دانست و گفت: مقدار زکات فطریه از قوت گندم ۲۰ هزار تومان، برنج خارجی ۷۵ هزار تومان و برنج ایرانی ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است که پس از جمع‌آوری و بازشماری به حساب زکات شهرستان واریز می‌شود.

امام‌جمعه آستارا با بیان اینکه امسال با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا نماز عید فطر در فضای باز برگزار می‌‌شود، افزود: چهار مکان در امام‌زادگان، شهرک عباس‌آباد و شهرهای آستارا و لوندویل برای اقامه نماز عید فطر پیش‌بینی شده است که نماز عید فطر آستارا در خیابان امام مقابل مسجد آبروان اقامه می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان آستارا نیز در جلسه شورای زکات این شهرستان در محل دفتر امام‌جمعه با بیان اینکه مجوزهای لازم جهت تشکیل ستاد زکات دریافت شده است، اظهار کرد: جانمایی صندوق‌های اخذ فطریه انجام شده و از فعالیت افراد غیرمجاز جلوگیری می‌شود.  

به‌گفته بهرام تسلی‌نیا سال گذشته یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان زکات فطریه جمع‌آوری شد که برای امسال مبلغی به میزان یک‌میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است که به صورت حضوری و غیرحضوری توسط مساجد، کمیته امداد و مراکز نیکوکاری جمع‌آوری می‌شود.

عباس صابر فرماندار شهرستان آستارا نیز در جلسه شورای زکات این شهرستان در محل دفتر امام‌جمعه جمع‌آوری زکات را با مجوز و حکم دبیرخانه شورای زکات شهرستان دانست و اظهار کرد: سپاه، بسیج و نیروی انتظامی وظیفه حفاظت و امنیت از صندوق‌های اخذ زکات را عهده دار هستند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×