به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، میرحامد اختری امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تولید صنوبر در گیلان دارای رونق بسیار خوبی است، اظهار کرد: تولید صنوبر بر یکی از راه‌های کسب درآمد در گیلان بوده و در سال‌های اخیر با رونق خوبی مواجه شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح زراعت چوب در گیلان افزود: طرح زراعت چوب در سه نهالستان بزرگ گیلان آغاز و بر اساس آمار سالانه ۵۰۰ هزار اصله نهال صنوبر در این سه نهالستان تولید می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، نقش بخش خصوصی در افزایش سرانه تولید صنوبر را بسیار مهم برشمرد و گفت: با توجه به آمارهای به دست آماده ۳۰۰ هزار اصله در نهالستان‌های بخش خصوصی تولید و در تلاشیم این میزان تولید را به یک‌میلیون اصله برسانیم.

 اختری با تأکید بر لزوم توجه به حفظ جنگل‌ها و منابع طبیعی در گیلان بیان کرد: اهمیت منابع طبیعی و ضرورت حفاظت از جنگل‌ها و مراتع برای پایداری اکوسیستم‌ بسیار مهم است، ولی این امر بدون همراهی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و مردم امکان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به مکلف بودن گیلان در اجرای طرح زراعت چوب بر اساس  برنامه ششم توسعه تصریح کرد: قانون توقف بهره‌برداری از جنگل‌های هیرکانی شمال کشور از سال ۹۷ تصویب و گیلان مکلف شد به‌منظور حفاظت از جنگل‌ها و تأمین چوب آلات مورد نیاز صنایع، زراعت چوب را در ۶ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی خود اجرایی کند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷