به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حسن رخ‌شاد  امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روند واکسینه کردن افراد در گیلان ادامه‌دار است، اظهار کرد: تاکنون ۵۰ هزار دز واکسن کرونا وارد گیلان شده و که از این تعداد ۳۰ هزار نفر از واجدان شرایط واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به چگونگی دریافت واکسن کرونا توسط افراد گفت: در مراحل قبلی کادر درمان، پرستاران و جانبازان بالای ۷۰ درصد واکسن دریافت کرده و در این مرحله پزشکان دارای مطب‌های خصوصی، درمانگاه‌های تأمین اجتماعی، سپاه و سایر حوزه‌هایی که با بیماران کرونایی ارتباط دارند واکسن دریافت می‌کنند.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان با تأکید بر لزوم واکسینه کردن سالمندان بالای ۸۰ سال بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته مراقبین سلامت در محل زندگی این افراد حضور دارند با این افراد تماس گرفته و  زمان و  مکان تزریق  واکسن را  اطلاع‌رسانی و هماهنگ می‌کنند.

رخ‌شاد با بیان اینکه افراد نگران عدم تماس جهت دریافت واکسن نباشند، تصریح کرد: تا چند روز آینده سایت سلامت ایران راه‌اندازی شده و افراد با ورود به این سایت می‌توانند ثبت‌نام کرده و از تاریخ و مکان دریافت واکسن خود آگاه شوند.

وی از بستری بودن ۸۲۸ بیمار کرونایی در گیلان خبر داد و افزود: بر اساس آخرین آمار ۸۲۸ در مراکز درمانی استان گیلان بستری هستند از این تعداد ۱۲۱ بیمار روز گذشته شناسایی و در بیمارستان‌ها بستری شدند.

انتهای پیام/۳۳۸۹