» دسته‌بندی نشده » رهبری به مسائل جامعه نگاه جناحی ندارد

رهبری به مسائل جامعه نگاه جناحی ندارد

اردیبهشت ۷, ۱۴۰۰ 0۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین جواد سلیمانی امشب در مراسم شب شهادت حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) در حسینیه اعظم این حضرت جلیل‌القدر با بیان اینکه دشمن انبیا قابل‌مقایسه با دشمن امروز دین اسلام نیستند، اظهار کرد: دشمن دین اسلام در جامعه کنونی بسیار پیچیده‌تر از دشمنان دوران انبیا و پیامبر در است زیرا انواع جنگ‌های سایبری، مجازی، فرهنگی در جهان و علیه دین مبین اسلام در حال انجام است.

وی یکی از دلایل شکست‌های پیاپی دشمنان اسلام در جنگ پیچیده جوامع امروزی را وجود با مبانی دینی و اسلامی دانست و گفت: استکبار برای شکست شوروی ۱۰ هزار میلیارد دلار هزینه کرد ولی تاکنون برای نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان هزینه کرده ولی شیعیان و جبهه مقاومت با تبعیت از مبانی دینی و مقام معظم رهبری به موفقیت‌های مختلف دست‌یافته است.

امام‌جمعه لاهیجان با تأکید بر لزوم توجه جوانان به مبانی زندگی انبیا در طول تاریخ افزود:‌ امثال شخصیت‌هایی حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) ثابت کردند بدون ولایت اجتماعی هیچ موفقیتی حاصل نمی‌شود.

سلیمانی با بیان اینکه باید از ظرفیت مردم در پیشبرد اهداف جامعه استفاده شود، تصریح کرد: مردم در ولایت اجتماعی باید پای‌کار باشند زیرا لازمه داشتن جامعه ولایی داشتن مردمی بصیر و ولایی است چون در این صورت مردم با پیروی از امام و رهبری، سرنوشت خود را تعیین می‌کنند.

وی حرکت بدون‌ مبنا در جمهوری اسلامی را امکان‌پذیر ندانست و بیان کرد: امروز جامعه نیاز به مبنای اهل‌بیت و الهی دارد به این دلیل مردم باید پای‌کار آمده و به رشد جامعه کنند زیرا بدون داشتن مبنا افراد چرخش سیاسی پیدا می‌کند.

امام‌جمعه لاهیجان با تأکید بر اینکه استکبار به دنبال سرنگون کردن نظام شیعی در جهان اسلام است، گفت: استکبار در هر دوره از انتخابات با ایجاد جنگ روانی به دنبال بدبینی مردم نسبت به جمهوری اسلامی بوده و هدفش از انجام این کار تزریق ناامیدی در جامعه و کاهش حضور در انتخابات است.

سلیمانی با اذعان‌ به اینکه راه نجات جامعه از این شرایط توجه به تمدن اسلامی است، بیان کرد: در ۴۰ سال گذشته جمهوری اسلامی با انواع مشکلات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی مواجه بوده ولی همواره مردم با پیروی از مقام معظم رهبری تمامی این مشکلات را برطرف کردند زیرا رهبری به مسائل جناحی نگاه نکرده و بر اساس تشکیلات که محوریت آن جهاد و مقاومت است حرکت می‌کند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×