» دسته‌بندی نشده » سردار حق‌بین یکی از طراحان مهم عملیات علیه داعش بود

سردار حق‌بین یکی از طراحان مهم عملیات علیه داعش بود

اردیبهشت ۲, ۱۴۰۰ 2۰

به گزارش خبرگزاری فارس از لنگرود، سردار علی‌اکبر پور جمشیدیان پیش از ظهر امروز در مراسم تشییع پیکر سردار محمدعلی حق‌بین با تسلیت به مردم غیور و ولایتمدار گیلان در پی عروج شهادت‌گونه سردار حق‌بین اظهار کرد: این سردار یکی از افتخارات گیلان و سپاه پاسداران بوده و امیدوارم این مجاهد وارسته با سفره اهل‌بیت(ع) و امام حسن مجتبی(ع) محشور شود.

وی با شاره به همرزمی خود با سردار حق‌بین در جبهه مقاومت افزود: انقلاب اسلامی آرزوی ائمه، بزرگان و انقلابیون در طول تاریخ اسلام بوده و همه آنان منتظر شرایطی بودند تا احکام الهی را برپا کند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه با اذعان به اینکه استکبار در طول تاریخ اجاره برپایی هیچ‌گونه انقلاب از نوع دینی در ایران نداده است، تصریح کرد: در انقلاب همه اقشار نقش داشته و با تبعیت از امام خمینی(ره) حکومت ستم‌شاهی را سرنگون کردند، ولی برخی اقشار این ملت بزرگ سنگین‌ترین و پیچیده‌ترین مسؤولیت را در ایجاد انقلاب بر عهده گرفتند و بعد از انقلاب نیز وظیفه حفاظت از انقلاب را داشتند.

پور جمشیدیان با تأکید بر نیت پاک امام راحل(ره) در شکل‌گیری انقلاب اسلامی گفت: این مجاهدان با این نیت آمدند که جانشان را فدای ملت و اسلام عزیز کنند و از روزی که این افراد وارد مجموعه سپاه شدند تمام نیرو و نیرویشان را برای حفاظت از جان مردم و امنیت کشور قراردادند

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی سردار حق‌بین بیان کرد: این سردار عصاره غیرت و شجاعت و مقاومت مردم گیلان بوده و در ایام نوجوانی‌اش وارد پیکار علیه دشمنان انقلاب شد و وارد مجموعه سپاه شدند و زندگی و تاریخ و خاطرات این سردار سرشار از فداکاری در راه خدا است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه سردار حق‌بین سلسله‌مراتب مختلف از پایین‌ترین رده تا بالاترین رده سپاه را با موفقیت طی کرده است، خاطرنشان کرد: سردار حق‌بین در طول چهل سال مجاهدت می‌توانست بعد از دفاع مقدس به سراغ دیگر کارها برود و بعد از دوران دفاع مقدس تاکنون حتی یک روز سلاح از دست وی خارج نشد و همواره فدایی مردم و انقلاب بود.

پور جمشیدیان با اشاره به نقش سردار حق‌بین در جبهه‌های کردستان گفت: دشمنان در شهرها و روستاهای مرزی در شمال کشور برای مردم و زن و بچه مشکل ایجاد و ناهنجاری به وجودمی آوردند ولی به وجود برکت این سرداران دست و شر دشمنان سر مردم برداشته شد و امروز حتی در جاده‌های خاکی کردستان نیز امنیت وجود دارد.

وی سپاه پاسداران را لشکر مخلص خدا و انقلاب اسلامی معرفی کرد و افزود: سپاهیان در عرصه سازندگی و محرومیت‌زدایی نیز وارد عرصه شدند و برایشان ترک و فارس و بلوچ و غیره فرق نمی‌کرد و نیازهای جامعه مرزی آن‌ها را فراهم کردند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه با اذعان به اینکه سردار حق‌بین با رفع تصرف نبل و الزهرا باعث افتخار گیلان و ایران در جبهه مقاومت شده بود، بیان کرد: در این دوران که دشمنان در غرب آسیا با گروه‌های تکفیری ناامنی ایجاد کردند نامداری به نام سردار حق‌بین در کنار سردار سلیمانی قرار گرفت تا دست داعشیان را از منطقه قطع کردند و یک‌لحظه برای حذف داعشیان از منطقه  آرام و قرار نداشت.

پور جمشیدیان سردار حق‌بین را یکی از طراحان عملیات علیه داعش دانست و افزود: بنده شاهد بودم که سردار حق‌بین در سال ۹۴ در جنوب حلب حضور فعال داشته و ایشان یکی از کارشناسان و طراحان عملیات علیه داعش بود و تجربیات خود را در اختیار رزمندگان جبهه مقاومت قرار می‌داد.

وی با بیان اینکه مردم شهر نبل و الزهرا حدود پنج سال در سخت‌ترین محاصره‌های نظامی و اقتصادی توسط داعش بود گفت: سردار حق‌بین با کمک رزمندگان جبهه مقاومت توانست داعشیان را هلاک کند و مردم این شهر استراتژیک را آزاد کند که سردار سلیمانی به سردار حق‌بین فرمانده خط‌شکن لقب داد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷/ر


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×