به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جشنواره «امیدآفرینان» به‌صورت مجازی در گیلان به انجام رسیده، اظهار کرد: نخستین موضوع مرحله اول این جشنواره «امیدآفرینان، انتظار و مهدویت» که به‌صورت مجازی هم‌زمان با نیمه شعبان سالروز ولادت حضرت ولیعصر (عج) شده است.

وی با اشاره به اتمام مرحله نخست جشنواره «امیدآفرینان» در گیلان گفت: در مرحله نخست این جشنواره ۱۹۱ اثر به دبیرخانه ارسال و پس از بررسی‌های به‌عمل‌آمده نتایج و برندگان آن‌ به‌زودی مشخص می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از برگزاری هرماه جشنواره «امیدآفرینان» در این استان خبر داد و افزود: این جشنواره در ۱۲ فصل و در ادامه با موضوعات مختلف برگزارشده و با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان دومین مرحله جشنواره با موضوع «امیدآفرینان و امید به رحمت خدا» در همین ماه برگزار می‌شود.

مهدوی با اشاره قالب‌های دومین مرحله از جشنواره «امیدآفرینان» بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در قالب متن اعم از مقاله و شعر، عکس اعم از عکس و عکس نوشته، فیلم در قالب کلیپ، انیمیشن، کمیک موشن و استوری موشن تهیه و در بستر فضای مجازی اینستا و روبیکا با هشتک امیدآفرینان نشر دهند.

وی یکی از اهداف از برگزاری جشنواره «امیدآفرینان» را راه‌اندازی نهضت امیدآفرینی در مقابله با دشمنان دانست و تصریح کرد: ۲۶ اردیبهشت‌ماه نتایج مرحله دوم جشنواره اعلام و به سه اثر برتر در هر محور ۵۰۰ هزار تومان جایزه نقدی اعطاشده و در بین مجموع شرکت‌کنندگان نیز قرعه‌کشی و به ۱۴ نفر هدایایی ارزنده اهدا می‌شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸