» دسته‌بندی نشده » تذکر به شهردار رشت در نخستین جلسه ۱۴۰۰ شورا

تذکر به شهردار رشت در نخستین جلسه ۱۴۰۰ شورا

فروردین ۱۸, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رئیس شورای اسلامی شهر رشت پیش از ظهر امروز در یک‌صد و نود و سومین و  نخستین جلسه علنی شورای رشت در سال ۱۴۰۰ با اشاره به مشکلاتی که به‌واسطه شیوع ویروس کرونا رقم خورده است، اظهار کرد: امیدوارم به حول الهی هر چه سریع‌تر این بیماری برطرف شود و تمامی مردم در آرامش به زندگی بپردازند.

حضور حداکثری در انتخابات مشروعیت نظام است
احمد رمضانپور به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: با حضور حداکثری مردم در این انتخابات مشروعیت نظام را بار دیگر به رخ جهانیان می‌کشانیم و برای حضور حداکثری در عرصه انتخابات، الزاماتی نیاز است.

وی با تأکید بر اینکه طی صحبت‌هایی با مقامات امنیتی راهکارهایی ارائه کردم، بیان کرد: چنانچه فردی را در یک فضای غیراخلاقی می‌بینند باید مستنداتی نیز وجود داشته باشد و به فرماندار رشت تذکر می‌دهم که نباید درباره چنین گزارش‌هایی سکوت کند و از تمامی برگزارکنندگان، مجریان و غیره در انتخابات پیش رو تقاضا دارم صادقانه و مخلصانه و به‌دوراز هرگونه سلایق شخصی و حزبی در بررسی‌ها اقدام کنند.

تعیین تکلیف نیروهای حجمی شهرداری رشت
 عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه امیدوارم در پایان دوره شورای پنجم رشت، خیر و برکاتی برای این شهر به همراه داشته باشد، اظهار کرد: با تمامی مشکلاتی که شهرداری رشت با آن مواجه بود به حول الهی و تلاش شهردار رشت، حقوق و پاداش پایان سال نیروهای شرکتی به‌موقع پرداخت شد.

 محمدحسن علیپور با بیان اینکه امیدوارم هر چه سریع‌تر ساماندهی نیروهای حجمی شهرداری رشت محقق شود، افزود: نیروهای شهرداری رشت منتظر تحقق هر چه سریع‌تر این مهم هستند.

وی با انتقاد از اینکه پارک گیاه‌شناسی رشت فقط عنوان گیاه‌شناسی را دارد، گفت: متأسفانه در برخی از موارد ضعف‌هایی مشاهده می‌شود و وضعیت سرویس‌های بهداشتی رشت نیز  نیازمند بازنگری است.

دورکاری در شهرداری رشت
عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت نگران‌کننده کرونا اظهار کرد: به‌واسطه تصمیمات اشتباه پیرامون کنترل این بیماری، شاهد وضعیت قرمز در بسیاری از شهرهای کشور هستیم و تمامی این‌ها به‌واسطه اتخاذ  تصمیمات اشتباه بود.

بهراد ذاکری با بیان اینکه بارها از بابت عدم تصمیمات قاطع پیرامون مقابله و کنترل ویروس کرونا انتقاد شده، افزود: از شهردار رشت تقاضا دارم  بابت اِعمال مجدد دورکاری‌ها در شهرداری رشت ورود کند.

وی با تأکید بر اینکه سلایق و علاقه‌های متفاوتی در شورا وجود دارد، تصریح کرد: زمینی در خیابان پستک رشت برای تملک توسط شهرداری رشت در اسرع زمان ممکن انجام می‌شود که به عقیده بنده هیچ تأثیری در کاهش ترافیک شهر نیز ندارد اما با تمامی تأکیداتی که پیرامون ساختمان دانشسرا و وضعیت نامناسب این ساختمان تاریخی انجام‌شده تاکنون اقدام مشخص و تأثیرگذاری در این حوزه مشاهده نشده است و از این بابت  به شهردار رشت تذکر می‌دهم.

تبدیل وضعیت شامل حال تمامی نیروهای شهرداری رشت
حجت جذب یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به نامه‌ای که اخیراً از سوی مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری گیلان به شهرداران استان ارسال‌شده، اظهار کرد: بر اساس این نامه، تبدیل وضعیت شامل حال تمامی نیروهای شهرداری رشت ازجمله خدماتی، رانندگان و غیره می‌شود.

افزایش نگران‌کننده آمار مبتلایان به کرونا
 عضو شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد و سپاه و بسیج برای کمک به کاهش ویروس کرونا به عرصه ورود کردند، اظهار کرد: با تلاش‌های انجام‌شده، آمار مبتلایان به کرونا بسیار کاهش پیداکرده بود  اما به‌یک‌باره و با آزاد کردن سفرها و اتخاذ تصمیمات نادرست،  مجدداً شاهد افزایش و آمار صعودی مبتلایان به کرونا هستیم.

فرهام زاهد با بیان اینکه اعضای شورا با پاکبان پاکدست رشتی عکس‌های یادگاری گرفتند، افزود: قرار بود به پاکبان پاکدست رشتی که در سال گذشته، مبلغ یک میلیارد تومان پول را پس از پیدا کردن به صاحبش بازگردانده بود یک واحد مسکونی در مسکن مهر رشت هدیه داده شود اما تاکنون این اقدام انجام‌نشده است و بنده از شهردار رشت تقاضا دارم این مهم در اسرع وقت به نتیجه برسد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×