به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع ظهر امروز در دیدار فرمانده، معاونان و رئیسان پلیس‌های تخصصی نیروی انتظامی گیلان در سالن اجتماعات شهید انصاری استانداری با بیان اینکه حضور نیروی انتظامی در جاده ها گیلان بسیار مثمر ثمر بوده است، اظهار کرد: نیروی انتظامی در طول سال به‌ویژه ایام نوروز تلاش‌های بی‌شائبه، اثربخش و گسترده شبانه‌روزی خود باعث ایجاد آرامش در جامعه شده و کاهش حوادث در جاده‌های استان به‌واسطه حضور مؤثر پلیس‌راه و راهور بوده است.

وی با اشاره به تدوین اطلس امنیتی و بهبود شاخص‌های امنیتی و اجتماعی گیلان در سال ۱۳۹۹ گفت: جایگاه برتر و شایسته گیلان در مقایسه با دیگر استان‌ها حاصل تلاش، همدلی و انسجام در مأموریت‌ها بوده و مایه امید برای جامعه است.

نماینده عالی دولت در گیلان ارتباط نیروی انتظامی و مردم را در افزایش امنیت جامعه بسیار مهم دانست و بیان کرد: ارتباط مستقیم ناجا با مردم، بخشی از سرمایه اجتماعی بوده و حجم بالای تماس با شهروندان نشان‌دهنده همین امر است.

زارع، با اشاره به کاهش پرونده‌های ورودی حقوقی و کیفری به محاکم در سال ۹۹ تصریح کرد: نقش‌آفرینی نیروی انتظامی در موضوعات مختلف باتوجه به گستردگی وظایف و تنوع مأموریت‌ها بسیار مهم است که با افزایش این نقش‌آفرینی ورودی پرونده‌های ورودی حقوقی و کیفری به محاکم در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸، کمتر شده که بخشی از آن حاصل انجام اقدامات ایجابی و پیشگیرانه پلیس در کنار اقدامات سلبی است.

وی با تأکید بر اینکه ایجاد نظم در جامعه یکی از مهم‌ترین وظایف ناجا در کشور است، بیان کرد: نیروی انتظامی در تلقی عمومی، بخش بزرگی از حاکمیت و نظام محسوب شده و بر این مبنا مردم با مشاهده برخورد، تعامل، اقتدار، اخلاق و مهارت حرفه‌ای نیروی انتظامی به قضاوت می‌نشینند.

استاندار گیلان با اذعان به اینکه نقش‌آفرینی مؤثر حوزه معاونت اقتصادی نیروی انتظامی و مرزبانی استان در تحقق هدف‌گذاری صادرات غیرنفتی گیلان بسیار تأثیرگذار بوده است، افزود: با حضور مؤثر نیروهای مستقر در مرزهای استان حتی در لحظه تحویل سال نیز، وقفه‌ای در انجام فرآیند صادرات صورت نگرفته است، زیرا برقراری امنیت لازم توسط ناجا در سطح جامعه، به توسعه سرمایه‌گذاری و رشد صنعت نیز کمک می‌کند.

زارع با ابراز خرسندی مدیریت مطلوب در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: تلاش‌های نیروی انتظامی در اجرای تصمیمات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا بسیار مؤثر بوده و خوشبختانه با همکاری مردم و تدابیر پلیس شاهد مدیریت مطلوب این حوزه بوده‌ایم.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷