» دسته‌بندی نشده » بهره‌‌برداری از دستگاه آنژیوگرافی محیطی پورسینا رشت ظرف یک‌ماه آینده

بهره‌‌برداری از دستگاه آنژیوگرافی محیطی پورسینا رشت ظرف یک‌ماه آینده

فروردین ۱۷, ۱۴۰۰ 1۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت دستگاه آنژیوگرافی مغز اظهار کرد: مرکز آموزشی و درمانی پورسینای رشت علیرغم اینکه تنها مرکز ترومای استان هست، تاکنون فاقد دستگاه آنژیوگرافی بوده است‌.

وی با بیان اینکه سالانه بسیاری از بیماران به علت انسداد عروق مغزی دچار سکته مغزی می‌شوند که برای درمان به این مرکز مراجعه می‌کنند، افزود: اگر در ساعات اولیه مراجعه بیماران عروق مسدود شده آن‌ها باز شود آثار مخرب سکته مغزی در آنان باقی نمی‌ماند و این بیماران می‌توانند به زندگی طبیعی خود برگردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه به علت نبود دستگاه آنژیوگرافی مغز در مراکز دولتی استان، در روند ارائه خدمات درمانی بیماران نیازمند اخلال ایجاد می‌شد، تصریح کرد: با توجه به اینکه اساتید توانمند و حاذقی در رشته جراحی اعصاب و نورولوژی در این مرکز در حال فعالیت هستند، اما به دلیل نبود این دستگاه امکان تشخیص و باز کردن عروق مسدود شده بیمارانی که دچار تروما و یا سکته‌های مغزی می‌شدند در این مرکز آموزشی و درمانی ممکن نبود و به‌ناچار بیماران باید برای تشخیص و درمان گرفتگی عروق مغزی به بخش خصوصی یا سایر استان‌ها اعزام می‌شدند.

سالاری با اشاره به اینکه ارجاع بیماران از مراکز دولتی به سایر بخش‌ها سبب از دست دادن زمان طلایی درمان بیماران سکته مغزی می‌شده، گفت: علاوه بر از دست دادن زمان طلایی برای درمان، هزینه‌های گزافی هم به مردم تحمیل می‌شود.

وی با اذعان به اینکه وجود دستگاه آنژیوگرافی عروق مغز در مرکز آموزشی و درمانی پورسینا بسیار برای مردم اهمیت دارد و در جهت تکمیل پروسه درمانی بیماران سکته کرده است، افزود: سیستم خدمات درمانی یکپارچه، منسجم و پیوسته می‌تواند علاوه بر تسریع در ارائه خدمات، افزایش رضایت‌مندی بیماران و پزشکان را دربرداشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تأمین منابع موردنیاز برای دستگاه آنژیوگرافی عروق مغز مرکز آموزشی و درمانی پورسینا رشت بیان کرد: اعتبار خرید این دستگاه آنژیوگرافی، از محل اعتبار یک میلیارد یورویی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مقابله با ویروس کرونا در فروردین‌ماه سال گذشته برای برداشت از صندوق ذخیره ارزی موافقت فرمودند و به‌صورت صددرصدی از سوی سازمان برنامه‌وبودجه به دانشگاه علوم پزشکی گیلان اختصاص‌یافته است.

 سالاری با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای استقرار و بهره‌برداری از دستگاه آنژیوگرافی عروق مغز بیمارستان پورسینا در حال نهایی شدن است، گفت: امیدواریم ظرف یک ماه آینده این دستگاه پیشرفته در این مرکز آموزشی و درمانی استقرار یابد و بخش آنژیوگرافی عروق مغزی در این مرکز راه‌اندازی شود تا بیماران نیازمند از خدمات آن استفاده کنند.

وی همچنین بر تلاش شبانه‌روزی در جهت افزایش زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در گیلان تأکید کرد و گفت: شرط ارتقای شاخص‌های سلامت، پیگیری خستگی‌ناپذیر و مستمر است و همه باید تلاش کنند تا بیمار جز درد بیماری رنج دیگری نداشته باشند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×