به گزارش گیل سو، حجت‌الاسلام محمد لاکانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به تشکیل شورای وحدت نیروهای انقلاب و اصولگرایان در گیلان اظهار کرد: شورای وحدت نیروهای انقلاب استان گیلان به جهت ضرورت ایجاد وحدت و انسجام در بین نیروهای انقلابی، ولایت‌مدار و دلسوز با هدایت جامعه روحانیت مبارز تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه شورای وحدت نیروهای انقلاب با دعوت از تشکل ها و احزاب اصولگرایی و رای گیری برای شورای مرکزی استان کار خود را آغاز کرده است، افزود: در شورای مرکزی استان، سه نفر از جامعه روحانیت، پنج نفر از جوانان، پنج نفر از احزاب اصولگرایی، هفت نفر از اقشار و پنج نفر از بانوان فعال سیاسی انتخاب شدند.

 رئیس شورای وحدت استان گیلان  با بیان اینکه اجماع نیروهای انقلابی در انتخابات پیش رو بر عهده شورای وحدت نیروهای انقلاب می باشد، گفت: در استان گیلان ۳۲ حزب و تشکل بزرگ اصولگرایی فعالیت می‌کنند که پنج نفر از  نمایندگان آنان در شورای مرکزی نیروهای انقلاب استان انتخاب شدند.

لاکانی با اشاره به اینکه شورای مرکزی با انتخاب نمایندگان در شهرستان‌ها برای تشکیل شورای شهرستان نیز اقدام کرده‌اند بیان کرد: شورای وحدت کشور تدوین سازوکار مناسب برای انتخابات ریاست جمهوری را آغاز کرده و امیدواریم تا اجماع نیروهای انقلاب و فعالیت شورای وحدت زمینه‌ساز اتفاقات مبارکی در کشور باشد.

وی وحدت حداکثری را از اهداف شورای وحدت دانست و افزود: امیدواریم تا با تلاش، تدبیر، سعه صدر و حسن‌ظن رسالت مهم خود را در این شرایط سرنوشت ساز به خوبی به انجام برسانیم.

وی با بیان اینکه اجماع نیروهای انقلابی، ارزشی و ولایی در انتخابات پیش رو یکی از رسالت های مهم شورای وحدت است گفت: امیدواریم تا با اجماع نیروهای انقلاب و فعالیت وحدت محور، شورای وحدت زمینه‌‌ساز اتفاقات مبارکی در کشور باشد.

 وی با تاکید بر اینکه نیروهای ارزشی و ولایی گیلان نیز برای انتخابات پیش رو، متحد می‌شوند، خاطرنشان کرد: تشکل ها و احزاب انقلابی و ولایی دارای ارزش بالایی هستند لذا برای وفاق و همدلی بین این نیروها تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا نتیجه مطلوب آن متوجه جامعه و کشور گردد.

انتهای پیام/ت