» دسته‌بندی نشده » نیمی از ۱۲۵ کودک کار در گیلان مستمری بگیر هستند

نیمی از ۱۲۵ کودک کار در گیلان مستمری بگیر هستند

مهر ۲۱, ۱۳۹۹ 4۰

به گزارش گیل سو، امیر شاد روز دوشنبه در جلسه کارگروه ساماندهی کودکان کار و متکدیان شهرستان رشت در فرمانداری با بیان اینکه ۶۵ کودک کار در استان گیلان در مدارس ثبت نام کردند، افزود: کودکان کار در دو گروه مددکاری و روانشناختی خدمات دریافت می کنند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه هیچ باندی در حوزه کودکان کار در استان گیلان نداریم.

فرماندار شهرستان رشت هم در این جلسه گفت: امروز نیازمند ترویج بیش از پیش فرهنگ مشارکت در جامعه هستیم و در این رابطه هم رسانه ها ونیز دستگاه ها همه باید سهم خود ایفا کنند.

علی فتح اللهی با بیان اینکه همه ما در قبال همه آحاد جامعه مسئول هستیم و باید زمینه ای فراهم شود که مردم کمترین دغدغه مشکلات را داشته باشند، افزود : در این میان کودکان باید کودکی کرده و پوشش و بهداشت خوبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه از کودک و نوجوان انتظار نیست که خانواده ای را اداره کند، عنوان کرد : خمیر مایه کودک در خانواده شکل می گیرد اگر در این سنین احساس مهربانی و عطوفت از کودک گرفته شود پیامدهای منفی به همراه دارد.

فتح اللهی با تاکید بر اینکه وظیفه ما در قبال کودکان کار و خیابانی سنگین است، اظهار داشت: نباید نسبت به این کودکان از قوه قهریه استفاده شود بلکه نگاه ما باید پرورشی و در جهت ساماندهی و رفع مشکلات آنان باشد.

وی با بیان اینکه نباید شاهد کودکان کار و متکدیان در شهرستان رشت باشیم، خاطر نشان کرد: باید از الگوهای دیگران از جمله تبریز در این راستا استفاده شود چنانکه آنان در هیچ چهارراه و شهری معتاد و تکدی گر ندارند.

شهرستان رشت در مرکز استان واقع شده که از شمال به دریای خزر و شهرستان انزلی، از جنوب به شهرستان رودبار، از شرق به شهرستانهای سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه و از غرب به شهرستانهای صومعه سرا، فومن و شفت متصل می باشد و امروز زباله از جمله معضلات جدی این شهرستان بویژه در منطقه سراوان است.

انتهای پیام/ت

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×