به گزارش گیل سو، امیر شاد روز دوشنبه در جلسه کارگروه ساماندهی کودکان کار و متکدیان شهرستان رشت در فرمانداری با بیان اینکه ۶۵ کودک کار در استان گیلان در مدارس ثبت نام کردند، افزود: کودکان کار در دو گروه مددکاری و روانشناختی خدمات دریافت می کنند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه هیچ باندی در حوزه کودکان کار در استان گیلان نداریم.

فرماندار شهرستان رشت هم در این جلسه گفت: امروز نیازمند ترویج بیش از پیش فرهنگ مشارکت در جامعه هستیم و در این رابطه هم رسانه ها ونیز دستگاه ها همه باید سهم خود ایفا کنند.

علی فتح اللهی با بیان اینکه همه ما در قبال همه آحاد جامعه مسئول هستیم و باید زمینه ای فراهم شود که مردم کمترین دغدغه مشکلات را داشته باشند، افزود : در این میان کودکان باید کودکی کرده و پوشش و بهداشت خوبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه از کودک و نوجوان انتظار نیست که خانواده ای را اداره کند، عنوان کرد : خمیر مایه کودک در خانواده شکل می گیرد اگر در این سنین احساس مهربانی و عطوفت از کودک گرفته شود پیامدهای منفی به همراه دارد.

فتح اللهی با تاکید بر اینکه وظیفه ما در قبال کودکان کار و خیابانی سنگین است، اظهار داشت: نباید نسبت به این کودکان از قوه قهریه استفاده شود بلکه نگاه ما باید پرورشی و در جهت ساماندهی و رفع مشکلات آنان باشد.

وی با بیان اینکه نباید شاهد کودکان کار و متکدیان در شهرستان رشت باشیم، خاطر نشان کرد: باید از الگوهای دیگران از جمله تبریز در این راستا استفاده شود چنانکه آنان در هیچ چهارراه و شهری معتاد و تکدی گر ندارند.

شهرستان رشت در مرکز استان واقع شده که از شمال به دریای خزر و شهرستان انزلی، از جنوب به شهرستان رودبار، از شرق به شهرستانهای سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه و از غرب به شهرستانهای صومعه سرا، فومن و شفت متصل می باشد و امروز زباله از جمله معضلات جدی این شهرستان بویژه در منطقه سراوان است.

انتهای پیام/ت