» دسته‌بندی نشده » تأکید بر آرامش بازار، تأمین کالاهای ضروری و رصد قیمت ھا به‌صورت مستمر

تأکید بر آرامش بازار، تأمین کالاهای ضروری و رصد قیمت ھا به‌صورت مستمر

بهمن ۳, ۱۳۹۷ 3۰

به گزارش گیل سو، جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان لنگرود به ریاست سرپرست فرمانداری لنگرود و با حضور معاون عمرانی فرمانداری، رئیس اتاق اصناف و دیگر روسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان برگزار شد.

سرپرست فرمانداری لنگرود در این جلسه با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و بازار عرضه و تقاضا اظهار کرد: با توجه به وضعیت کشور ازنظر اقتصادی در سال جاری و فشارهای اقتصادی که مردم متحمل شده‌اند لازم است تا برای نظارت بیشتر بر بازار عرضه و تقاضا و قیمت‌ها جلسات و برنامه‌های مستمر و مدونی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه تأمین به‌موقع کالاهای اساسی موردنیاز مردم، قیمت‌گذاری کالاها و نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی از مهم‌ترین وظایف ستاد تنظیم بازار است افزود: این اقدامات باید به‌صورت دقیق در راستای بهبود کسب‌وکار و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و کسب رضایت آنان انجام گیرد.

محمد رنجبر با تأکید بر نظارت دقیق بر بازار و رصد قیمت ھا به‌صورت مستمر تصریح کرد: برای جلوگیری از افزایش غیرقانونی و بی‌ضابطه قیمت ھا باید کنترل و نظارت مستمر بر قیمت ھا صورت گرفته و با متخلفان مطابق قانون برخورد شود و این حداقل کاری است که می‌توانیم در این شرایط سخت اقتصادی برای آرامش مردم انجام داد.

سرپرست فرمانداری لنگرود با تأکید بر رعایت ضوابط قانونی برای صدور پروانه کسب گفت: انتظار این است برای صدور پروانه کسب‌وکار برای مغازه‌های پیشانی شهر دقت بیشتری شده و ابتدا از شهرداران و بخشداری‌ها نسبت به مکان ایجاد شغل استعلام گرفته شود.

وی با اشاره به رونق‌ بخشی به فضای کسب‌وکار بیان کرد: فرآیندهای کسب‌وکار باید تسهیل و تلاش کنیم تا موانع را از سر راه ایجادکنندگان شغل و اشتغال برداریم.

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان لنگرود نیز با بیان اینکه تعداد واحد صنفی فعال در شهرستان ۸۲۱۲ است اظهار کرد: در ۲۰۷۵۰ مورد بازرسی از واحد صنفی که توسط بازرسین این اداره انجام شد ۶۵۳ تخلف صنفی در زمینه‌های گران‌فروشی، تقلب، کم‌فروشی وعدم صدور فاکتور کشف که با آنان برابر قانون برخورد شد.

محمد رفیق خواه با بیان اینکه اعلام موجودی کالا توسط ۵۲ واحد تولیدی، عمده‌فروشی و تعاونی در هر ۱۵ روز یک‌بار به اداره صنعت معدن و تجارت انجام می‌شود تصریح کرد: طی دو هفته اخیر به‌جز افزایش قیمت خودرو، افزایشی در دیگر قیمت‌ها گزارش نشده، ضمن اینکه اقداماتی از قبیل؛ گشت مشترک با تعزیرات، جهاد کشاورزی، دامپزشکی، بهداشت و نیروی انتظامی همچنین نظارت بر عملکرد اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی جهت انطباق با قانون و مقررات صنفی با جدیت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود ۸۰ تن جذب و توزیع مرغ و گوشت منجمد داشتیم افزود: تأمین دام زنده وظیفه سازمان جهاد کشاورزی است که برای تأمین دام اقدام کنند تا باقیمت تعیین‌شده مطابق گردد.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان لنگرود از جذب و توزیع انواع لاستیک در راستای مصوبات طرح ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: این لاستیک‌ها شامل لاستیک خودروهای سنگین و سبک می‌شود که توزیع آن‌ها بر اساس قیمت دولتی با هماهنگی اداره راهداری صورت گرفته و جهت ساماندهی صنوف مزاحم شهری نیز تدابیر خوبی در حال انجام است.

رفیق خواه بابیان اینکه مشکلی در تأمین کالاهای اساسی شهرستان وجود ندارد تصریح کرد: بازرسان به‌صورت مستمر بازار لنگرود را رصد می‌کنند و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند مراتب را با شماره ۱۲۴ اعلام کنند تا در اسرع وقت به شکایات آن‌ها رسیدگی شود.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×