» دسته‌بندی نشده » استفاده از گل‌ولای رودخانه برای زیرسازی پیاده راه/پذیرای انتقادات سازنده هستیم

استفاده از گل‌ولای رودخانه برای زیرسازی پیاده راه/پذیرای انتقادات سازنده هستیم

شهریور ۲۸, ۱۳۹۹ 2۰

به گزارش سایت خبری تحلیلی گیل سو به نقل از لنگرخبر، غلامرضا منصفی در جمع اصحاب رسانه در سالن اجتماعات شورای شهر لنگرود با بیان اینکه رسانه چشم بینا و گوش شنوای مردم است، اظهار کرد: در دوره اخیر شورای شهر سعی شد تا به همه سؤالات شهروندان و خبرنگاران از طریق رسانه‌های مکتوب و مجازی پاسخ داده شود تا همگان از عملکرد مجموعه شهرداری و شورا مطلع شوند.

وی با بیان اینکه پذیرای انتقادها هم بوده و هستیم، گفت: طبیعتاً در هر کاری انتقادهایی نیز وجود دارد که از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی از عملکرد مسؤولین مطرح می‌شود و نسبت به عملکرد شهرداری و شورا نیز نقد وجود دارد ولی انتقاد نباید به معنای نادیده گرفتن همه عملکردهای مثبت برای شهروندان باشد.

رئیس شورای شهر لنگرود با بیان اینکه از انتقادهای سازنده و درست استقبال کرده و در جهت حل مشکلات مطرح‌شده تلاش می‌کنیم، تصریح کرد: بعضاً انتقادهایی از برخی مطرح می‌شود که به اصل کارها توجهی نکرده و صرفاً موضوع کوچکی را درشت‌نمایی می‌کنند این در حالی است که با مطرح کردن موضوع موردنقد در جای خودش درصدد حل آن نیز بر خواهیم آمد.

منصفی با بیان اینکه از اسفند سال گذشته شهرستان و کل کشور و جهان درگیر شیوع ویروس کرونا بود، افزود: از همان ساعات اول مجموعه شهرداری و اعضای شورای شهر در قالب‌های مختلفی اقدام به کار و تلاش در شرح وظایف محوله کردند و سعی شد از همه ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده شود.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات انجام‌شده توسط مجموعه شهرداری و شورای شهر در دوره اخیر جمع‌آوری آب‌های سطحی بود، گفت: در خاطر همه شهروندان لنگرودی است که با یک باراندگی کوچک کل شهر دچار آب‌گرفتگی شدید و رفت‌وآمدها مختل می‌شد و لنگرود به تیتر رسانه‌های کشوری تبدیل می‌شد ولی با لوله‌گذاری و هدایت آب‌های سطحی این مشکل حل‌شده ولی به این کار بزرگ کسی توجه نکرد.

رئیس شورای شهر لنگرود با اشاره به اجرای طرح بزرگ نهضت آسفالت در سطح شهر بیان کرد: طی سه سال گذشته حجم زیادی از خیابان‌ها، محلات و کوچه‌های لنگرود آسفالت باکیفیت انجام شد که به بیش از ۳۰ میلیارد تومان رسید این در حالی است که کشور با مشکل اقتصادی زیادی برخوردار است و حتی شهرهای هم‌جوار هم به‌خوبی نتوانستند خیابان‌های اصلی شهر خود را آسفالت کنند.

منصفی با بیان اینکه شهرداری لنگرود چندین کیلومتر لایروبی فاضلاب‌های شهری در کوچه‌ها در سال گذشته و امسال انجام شد، افزود: لایروبی فاضلاب‌ها با هماهنگی اداره آبفا و شهرداری در راستای تبصره ماده ۳ و قرارداد با پیمانکاری از ارومیه که دستگاه‌های مختص این کار را داشت انجام شد.

وی با اشاره به لایروبی رودخانه بزرگ لنگرود بیان کرد: این رودخانه با بهترین دستگاه‌ها و تجهیزات در حال لایروبی است و بخشی از گل‌ولای برداشت‌شده از بستر رودخانه لنگرود در خیابان شورا که در طرح تفضیلی به‌عنوان پیاده راه مشخص‌شده تخلیه و برای زیرسازی استفاده می‌شود و بخشی دیگر نیز در جایگاه موقت زباله به‌صورت موقت تخلیه‌شده و این به معنای این نیست که تالاب در حال پر کردن است.

رئیس شورای شهر لنگرود با بیان اینکه از گل‌ولای برداشت‌شده از بستر رودخانه که در جایگاه زباله دپو شده بر روی کامیون‌هایی که زباله‌ها را به آلمانلنگه منتقل می‌کنند استفاده می‌شود و روی زباله‌های داخل کامیون ریخته می‌شود، گفت: امیدواریم با ساخت کارخانه کمپوست شاهد کاهش این مشکلات در زمینه پسماند و زباله باشیم که چندی پیش مناقصه برای خرید دستگاه نیز انجام شد.

منصفی با بیان اینکه اکثر پیاده‌روهای شهر لنگرود پیاده‌روسازی شد، افزود: یکی از دغدغه‌های شورای شهر این دوره اتمام کارهای مانده از دوره قبل مدیریت شهری بود که تاکنون بخش زیادی از کارهای بر زمین‌مانده انجام شد.

وی با بیان اینکه یکی از تصمیمات اولیه اعضای شورای شهر در آغاز کار این دوره انتخاب شهردار جوان و باانگیزه بود تا کارها و مصوبات شهری به‌خوبی انجام شود، تصریح کرد: برخی از اعضای فعلی شورای شهر لنگرود سابقه چند دوره حضور در شورای شهر را دارند و شهروندان نیز در خاطرشان هست که باوجود شهردارانی بانام‌های بزرگ حتی میادین اصلی شهر دارای چهره مناسبی نبود و مشکلات زیادی انباشته‌شده بود ولی امروز شاهد به اتمام رسیدن کارهای نیمه‌تمام گذشته و آغاز فعالیت پروژه‌های جدید هستیم.

رئیس شورای شهر لنگرود در پاسخ به سؤال مبنی بر اینکه آیا علیه شهردار و نائب رئیس شورای شهر از سوی پیمانکاران اقامه دعوی شده است یا خیر؟، گفت: اخیراً یک اوراق قضایی توسط برخی شهروندان در فضای مجازی منتشر شد که مربوط به عدم صلاحیت بررسی پرونده توسط دادگاه از اشخاص مطرح‌شده که برخی افراد حقیقی و حقوقی به‌عنوان مطلع فراخوانده شده‌اند.

منصفی با بیان اینکه به نظر می‌رسد انگیزه انتشار این موضوع صرفاً تائید طرح شکایت نبوده، تصریح کرد: امیدواریم سؤال افراد به‌دوراز هرگونه غرض‌ورزی و صرفاً جهت تنویر ذهن خود و یا شهروندان بوده باشد ولی آنچه مسلم بوده تظلم خواهی و دادخواهی حق مسلم همه شهروندان می‌باشد، ولی قبل از اثبات قطعی اتهام، پخش و یا انتشار اسامی متهمین به‌دوراز اخلاق اجتماعی و مقررات قانونی و شرعی و حقوق شهروندی است.

رئیس شورای شهر لنگرود با بیان اینکه برخی از منتشرکنندگان برگه دعوی قضایی، قرار عدم صلاحیت، کل مفاد قرار صادره را انتشار نداد، افزود: ناشر با انتشار قسمتی از آن، سهواً یا عالما نخواسته، اظهارنظر قضایی بازپرس را منتشر کند.

وی با بیان اینکه بازپرس در برگه دعوی دستور عدم صلاحیت بررسی پرونده با دستور “صرف‌نظر از صحت‌وسقم شکایت و گزارش، به دلیل عدم صلاحیت اقدام به صدور قرار قضایی به شایستگی دادسرای مرکزی استان نموده است” را داده، تصریح کرد: وظیفه دادگاه پیگیری شکایت‌های مطرح‌شده و شکایت به معنای حکم و محکومیت متشاکی نیست و ظاهراً برخی از منتشرکنندگان برگه دعوی بدون از انصاف، عدالت و توجه به اصل قانون و موضوع قصد برهم زدن فضای شهری را داشتند.

منصفی با بیان اینکه ممکن است در طول فعالیت شهردار و اعضای شورای شهر شکایت‌های زیادی از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مطرح شود، گفت: شکایت از هر شخصیت حقیقی یا حقوقی و مسؤول به معنای محکومیت آن مسوول یا فرد نیست و رأی نهایی توسط دادگاه باید صادر شود و انتشار برگه شکایت بدون حکم نهایی بی‌عدالتی و به‌ دوراز انصاف است.

فریدون امین سخنگوی شورای شهر لنگرود نیز با بیان اینکه از رسانه‌ها و خبرنگاران انتظار می‌رود که عملکردها را به‌درستی و دقیق اطلاع‌رسانی کنند، اظهار کرد: در طول عمر شورای شهر اخیر سعی کردیم تا هر مشکلی که از سوی شهروندان مطرح می‌شود پیگیری و اقدامات لازم صورت گیرد و در زمینه اطلاع‌رسانی مشکلات مردم نیز رسانه‌ها همواره کمک‌حال شهرداری و شورا بودند.

فرامرز حسن دوست نائب رئیس شورای شهر لنگرود نیز با بیان اینکه هر مجموعه‌ای دارای محاسن و معایبی است، اظهار کرد: شورای شهر نیز خارج از محدوده نیست و قاعدتاً مشکلات و نقدهایی نیز وجود دارد ولی کارهای خوبی نیز برای شهر و شهروندان انجام شد و زیبنده نیست که همه‌کاره‌ای خوب دیده نشود و برخی مشکلات بزرگ شود.

عضو شورای شهر لنگرود نیز با بیان اینکه درب شورا بر روی همه شهروندان باز است، اظهار کرد: در سال آخر فعالیت این دوره شورا قرار داریم و همواره خود را موظف به پاسخگویی دانستیم و تلاش شد تا با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود اقداماتی انجام شود.

بهمن کامکار با بیان اینکه برخی از انتظارات شهروندان در محدوده اختیارات شورای شهر و اعضا نیست، گفت: در این زمینه نیز تلاش شد تا مشکلاتی که خارج از اختیارات اعضای شورای شهر است با هماهنگی بین دستگاه‌های دیگر، مشکلات مردم را مرتفع کنیم.

اعظم سیگارودی عضو دیگر شورای شهر لنگرود نیز با بیان اینکه در هیچ کجا نمی‌توان رضایت ۱۰۰ درصدی ارباب‌رجوع را به خاطر متفاوت بودن تفکرها مشاهده کرد، اظهار کرد: شورا و شهرداری نیز از این قاعده مستثنا نیست و هر زمان که شهروند یا خبرنگاری که نقد یا پیشنهادی داشت با شوق پذیرا بودیم و درصدد حل مشکلات حرکت کردیم.

 

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×