» دسته‌بندی نشده » آثار شهدا تحفه‌ای برای آیندگان است/رونمایی از کتاب شکوفه‌های بهارنارنج در کومله

آثار شهدا تحفه‌ای برای آیندگان است/رونمایی از کتاب شکوفه‌های بهارنارنج در کومله

شهریور ۲۰, ۱۳۹۹ 3۰

به گزارش گیل سو، عبدالله پاکاری امروز در مراسم رونمایی از کتاب شکوفه‌های بهارنارنج در سالن گردان حمزه بخش کومله با بیان اینکه بعد از دفاع مقدس چند نسل به جبهه انقلاب اضافه شد، اظهار کرد: یکی از نیازهای امروز جوانان و نسل‌های آینده آشنایی با رشادت‌ها و فداکاری‌هایی شهدا است که در اوج جوانی خود حماسه آفریدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه معرفی آثار شهدا به نسل جوانان لازم و ضروری است، گفت: تلاش شده تا آثار شهدا طبقه‌بندی‌شده و در اختیار گروه‌های فرهنگی برای انتشار در فضای مجازی و ترویج فرهنگ زندگانی شهدا قرار گیرد تا جوانان هر چه بیشتر با رسوم و فرهنگ شهدا آشنا شوند.

وی با بیان اینکه تلاش این است که با گردآوری آثار شهدا، آنها تحفه‌ای برای آیندگان باشد، افزود: در شرایط کرونا برگزاری تجمع‌ها و یادواره ممنوع است ولی در راستای گرامیداشت یادواره‌های شهدا به‌صورت هدفمند و در اجتماع‌های محدودشده و از طریق تلویزیون و فضای مجازی در حال انتشار است.

مسؤول ستاد یادواره ۱۴۲ شهید بخش کومله نیز با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس رسانه به‌اندازه امروز گسترش نداشت، اظهار کرد: متأسفانه درگذشته ظرفیت و بستر مناسبی برای ثبت و حفظ تصاویر شهدا و رزمندگان نبود و تعداد محدودی از تصاویر، فیلم و صداهای شهدا به‌جامانده است.

کمیل مطیع دوست با بیان اینکه یادگاری‌های شهدا و رزمندگان تحفه‌ای برای نسل امروز جامعه و آیندگان است، گفت: حفظ  و نشر آثار شهدا می‌تواند چراغ راه نسل جدید باشد که می‌توان از روش‌های مخالف شهدا و سیرت اصلی آنان را برای جوانان به نمایش گذاشت.

به گزارش لنگرخبر، در این مراسم از کتاب شکوفه‌های بهارنارنج مربوط به ۱۴۲ شهید والامقام بخش کومله شهرستان لنگرود رونمایی شد، جمع‌آوری اطلاعات و چاپ این کتاب حدود پنج سال و توسط جوانان ستاد یادواره بخش کومله گردآوری شد که در آن اطلاعات تولد، شهادت، تحصیلات و شغل، زندگی‌نامه مختصر، یک‌بند از وصیت‌نامه شهید و چهار قطعه عکس مربوط به هر شهید درج‌شده است.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×