» دسته‌بندی نشده » جهش تولید با خلاقیت و همگرایی تمامی ظرفیت‌ها تحقق می‌یابد

جهش تولید با خلاقیت و همگرایی تمامی ظرفیت‌ها تحقق می‌یابد

خرداد ۱۳, ۱۳۹۹ 5۰

به گزارش لنگرخبر، در راستای جلوگیری از خسارت درختان گردو در مناطق سردسیر و کوهستانی شهرستان املش، کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان املش با همکاری باغداران مناطق موردنظر، طرح پیوند گردوی مقاوم در مقابل سرما در مناطق ییلاقی شهرستان املش را به اجرا گذاشته اند تا میزان مقاومت درختان گردو در مقابل سرما افزایش یابد و از خسارت به باغداران جلوگیری شود.

محمد رنجبر در جریان بازدید از باغات کشاورزی املش با تاکید بر استفاده از روش های نوین و روزآمد برای مقرون‌به‌صرفه کردن تولیدات مختلف محصولات کشاورزی اظهار کرد: این مهم باید مورد توجه مسؤولان و کارشناسان مرتبط با این حوزه و کشاورزان قرار گیرد تا برداشت محصول در میزان سطح کشت با نیازهای موجود در جامعه و حتی صادرات مطابقت داشته باشد.

وی با بیان اینکه توجه به نوآوری و خلاقیت برای افزایش کیفیت و همچنین افزایش کمی محصولات مختلف کشاورزی بایستی به یک استراتژی تبدیل شود، گفت: این موضوع باعث جهش چشمگیری در تولیدات باغی و زراعی می‌شود و کشور، نه تنها از نظر تولید محصولات مختلف باغی و زراعی تامین شود، بلکه زمینه برای صادرات محصولات کشاورزی بیش از پیش آماده‌تر شود.

فرماندار املش ضمن قدردانی از همکاری کشاورزان مناطق ییلاقی و سردسیر شهرستان املش با اشاره به برنامه‌های جهاد کشاورزی شهرستان افزود: باید تمام تلاش در سال جهش تولید در راستای افزایش تولید محصولات مختلف کشاورزی برای تامین هرچه بیشتر امنیت غذایی مردم باشد و همچنین نگاهی به صادرات این محصولات نیز داشته باشیم.

رنجبر با اشاره به بحث مهم ترویج و آموزش مستمر روش های بهزراعی و روش های نوین برای تولید بیشتر و بهتر محصولات کشاورزی بیان کرد: بایستی بحث ترویج و آموزش نوین و علمی و عملی در میان کشاورزان مناطق مختلف شهرستان املش با جدیت بیشتر و بهتری مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی، بایستی زمینه‌های لازم را برای فعالیت مؤثرتر شوراهای اسلامی روستاها، دهیاران، نیروهای مردمی، بسیجی و گروه‌های جهادی جهت ترویج روش های نوین کشاورزی آماده‌تر کرد تا میزان برداشت محصولات کشاورزی در سال جهش تولید و سالهای پیش رو به صورت همه جانبه افزایش یابد.

 

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×