» دسته‌بندی نشده » شکوه راهپیمایی ۱۳ آبان در سراسر گیلان

شکوه راهپیمایی ۱۳ آبان در سراسر گیلان

آبان ۱۳, ۱۳۹۸ 2۰

به گزارش گیل سو، هم‌زمان با فرارسیدن ۱۳ آبان ماه و همگام با سراسر کشور، راهپیمایی استکبارستیز، باشکوه، پر غرور، وحدت‌بخش و دشمن‌شکن یوم‌الله ۱۳ آبان در ۵۳ نقطه گیلان ازجمله شهر رشت از چهار مسیر منتهی به میدان شهدای ذهاب (شهرداری) برپا شد و خیل عظیم جمعیت از پیر و جوان، خرد و کلان به‌ویژه نوجوان و جوان به آن پیوستند.

امت حزب‌الله و حماسه‌آفرین رشت بار دیگر به همه مستضعفان عالم آموخت که می‌توان با گام نهادن در مسیر حماسه و عزت چپاول گران را به زباله‌دان تاریخ سپرد و روح انسانیت و جمهوریت را به دنیا نشان داد و کشوری مستقل و نقش‌آفرین در دنیا شد.

مردم شهیدپرور و ولایت مدار با حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان به دل‌های مسلمانان و مؤمنان عالم به‌ویژه جبهه مقاومت قوت بخشیدند و غروری حماسه‌آفرین، دشمن هراس و عزت مدار را در آنان تقویت کردند.

مردم دیار میرزا کوچک خان جنگلی بار دیگر با حضور در یک راهپیمایی دیگر به ظالمان و مظلومان عالم ثابت کردند که دیوار جور و ستم شکستنی است و تحریم، تهدید، تزویر و زور نمی‌تواند در برابرشان قد علم کند و پایدار بماند.

مردم رشت امروز نه‌تنها خاطره تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و قطع روابط دیپلماتیک با این کشور استکباری را با راهپیمایی خود گرامی داشته بلکه با هر گامشان مشق مقاومت، پایداری و حدت بر لوح زرین ایران اسلامی کردند و یادآور شدند امروز تکیه‌بر دانش و فناوری نسل جوان، ایجاد نشاط اقتصادی و توسعه اشتغال همچون مشت‌های کوبنده و حضور حداکثری در راهپیمایی ۱۳ آبان برایشان مهم است و با پشت سر گذاشتم فشارهای اقتصادی قله رفیع اما دست‌یافتنی توسعه و رشد اقتصادی را فتح خواهند کرد.

در شهرستان رشت راهپیمایان از چهار مسیر میدان فرهنگ، چهارراه قدس، خیابان امام خمینی(ره) و ورزشگاه شهید عضدی، خیابان حافظ، چهارراه قدس، خیابان ‌امام خمینی(ره) و میدان شهید انصاری، خیابان تختی، خیابان شریعتی و بقعه متبرکه دانای علی، خیابان طالقانی، میدان سیدجمال‌الدین اسدآبادی (سبزمیدان) به سمت میدان شهدای ذهاب در حال حرکتند.

شعارهای ضداستکباری مردم رودسر

 ۱۳ آبان روز ملی استکبارستیزی و تسلیم‌ناپذیری ملت ایران در مقابل استکبار جهانی است و حضور حماسی مردم رودسر از آحاد مختلف در راهپیمایی امروز ۱۳ آبان نشان داد که همیشه آماده دفاع از آرمان های انقلاب و نظام در برابر توطئه های دشمن هستند.

راهپیمایمایان امروز ۱۳ آبان در رودسر از میدان سپاه با شعارهای ضد استکباری خود را به میدان شهرداری این شهر رساندند تا به یاد همه مظلومان عالم فریادهای “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” سردهند.

مردم لنگرود دوشادوش دانش‌آموزان فریاد استکبارستزی سردادند

مردم ولایتمدار این شهر دوشادوش دانش‌آموزان دختر و پسر با مشت‌های گره کرده مسیر سپاه ناحیه تا مرکز شهر لنگرود را راهیپمایی کردند.

فریادهای “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر استکبار” اعلام انزجار مردم دیار سردار املاکی از مستکبران و حمایت آنان از همه ملت‌ای مظلوم و آزاده بود که در این شهر به گوش می‌رسید.

راهپیمایی علمای اهل سنت در تالش

راهپیمایی ۱۳ آبان در این شهرستان با حضور باشکوه مردم و مسؤولین و دانش‌آموزان تالش از مقابل سپاه ناحیه تالش تا مسجد جامع این شهر برگزار شد.

مردم همیشه در صحنه تالش در روز مبارزه با استکبار جهانی با حضور باشکوه و گسترده خود نشان دادند که همواره پشتیبان ولایت‌فقیه و آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهدا هستند و در مقابل استکبار با قدرت ایستادگی خواهند.

هم‌اکنون با آغاز راهپیمایی خبرنگاران، تصویربرداران و عکاسان از رسانه‌های استانی و شهرستانی برای پوشش خبری این روز ملی حضور گسترده دارند.

 علمای اهل سنت این منطقه نیز همچون سال‌های گذشته در راهپیمایی ۱۳ آبان حضور گسترده‌ای داشتند.

خروش استکبارستیزانه فرزندان دیار اولین شهید نهضت خمینی (ره)

فرزندان انقلابی و گوش‌به‌فرمان رهبری سرزمین صلح و حماسه، زادگاه شهید اقبالی‌ها و شهید موسوی‌ها امروز همانند چهار دهه گذشته هم‌زمان با ۱۳ آبان ماه سالروز تسخیر لانه جاسوسی، به میدان آمدند تا بگویند «نفرت به دشمن تمامی ندارد».

«مقاومت تا پیروزی» شعار پیر و جوانی بود که با مشت‌های گره‌کرده و فریادی رسا در آسمان رودبار طنین‌انداز می‌شد.

حضور پرشور دهه نودی‌ها در راهپیمایی ۱۳ آبان رودبار بیانگر آینده پرصلابت نظام اسلامی است که همچو خاری بر چشم کور دشمن فرورفته است.

مردم رودبار در ۹ نقطه از این شهرستان  پهناور گرد هم آمده و فریاد استکبارستیزی سر دادند و ثابت کردند که در هیچ شرایط سخت اقتصادی و معیشتی، پست نظام و رهبری را خالی نخواهند کرد.

اختلاف ایران با آمریکا به قبل از سال ۴۲ برمی‌گردد و تحلیل و بررسی مقابله با آمریکا محور نخست صحبت‌های سخنران راهپیمایی  ۱۳ آبان  در  رودبار  بود که می‌گوید؛ دشمنی آمریکا با ایران به خاطر شعار مرگ بر آمریکای ما نیست آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل دارد.

امام‌جمعه رودبار عزتمندی ایران اسلامی را در گروه مبارزه با آمریکا دانسته و معتقد است؛ مذاکره با آمریکا  هیچ‌وقت به نفع نظام نبوده و نیست.

تحلیل و بررسی حضور پررنگ و حماسی مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان بخش دیگر صحبت‌های  حجت‌الاسلام سیدحسن سیدمحمدی بود که این  حضور را نشانه بصیرت و بینش  مردم دانست.

قرائت قطعنامه و همچنین آتش زدن  پرچم‌های آمریکا وِ اسرائیل غاصب، با تکبیر الله‌اکبر حضار همراه بود.

جوانان آستانه‌ای حماسه‌ای دیگر خلق کردند

دانش آموزان آستانه‌ای به‌مانند دیگر شهرهای کشور در روز ۱۳ آبان به مدرسه وفاداری آماده و با حضور در راهپیمایی به استکبار ثابت می‌کنند که جوانان امروز جامعه هیچ فرقی با جوانان دیروز نداشته و زیر فشار شدید اقتصادی از امام، انقلاب و مقام معظم رهبری حمایت می‌کنند.

جوانان آستانه‌ای از دختر گرفته تا پسر از ابتدایی گرفته تا دبیرستان و دانشگاه با پای پیاده مسیر کانون بسیج به سمت حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) را طی کرده و با سردادن شعار مرگ بر آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی انزجار خود را از استکبار و کشورهای غربی نشان دادند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در حاشیه این راهپیمایی و در صحن حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) با بیان اینکه استکبار سعی داشت تا دانش را نسبت به آرمان‌های انقلاب بدبین کند، اظهار کرد: در دین اسلام نسبت به شیطان‌ها روی خوش نشان داده نشده و پروردگار انسان را به مبارزه با کافر و ظلم تشویق می‌کند و آمریکا شیطان بزرگ است زیرا سعی دارد جوانان را به نظام بدبین کنند.

احمد طیبی با اشاره با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به استکبارستیزی گفت: استکبار جهانی با همه ملت‌ها دشمن لوده و می‌خواهد همه کشورها را زیر سلطه خود قرار دهد و هیچ عقلی قبول نمی‌کند که جامعه و ملتش زیر بار زور برود لذا مسؤولان باید به این امر توجه کنند.

وی با اذعان به اینکه دشمنی با استکبار باعث عزت انقلاب شده است، تصریح کرد: ملت ایران مبارزه با استکبار جهانی را پذیرفته و پرچم‌دار این مبارزه است و دیگر ملت‌های اسلامی با تبعیت از انقلاب با کشورهای غربی و آمریکا به مبارزه پرداختند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه لازمه پیشرفت جامعه را توجه به جوانان در جامعه عنوان کرد و افزود: آمریکا با ایجاد جنگ رسانه‌ای در تلاش است تا جوانان را نسبت به وضعیت جامعه ناامید کند و اگر مسؤولان امید را به جامعه تزریق و از ظرفیت این جوانان استفاده کنند بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

فریاد ضداستکباری مرزنشینان در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان

مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان با حضور اقشار مختلف مردم از جمله دانش‌آموزان، دانشجویان و جمعی از مسئولان دستگاه‌های لشکری و کشوری با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» برگزار شد.

راهپیمایان در طول مسیر با دست داشتن پارچه‌نوشته‌ها و پلاکاردهایی بار دیگر با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی تجدیدمیثاق کرده و همچون سال‌های گذشته نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی و ایادی خونخوارش نشان می‌دهند.

در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی (ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند.

گفتنی است در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ نیز دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران، راهپیمایی کردند اما رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید.

سومین رویداد تاریخی در روز ۱۳ آبان، مربوط به سال ۱۳۵۸ است که در آن روز دانشجویان پیرو خط امام، سفارتخانه که لانه جاسوسی آمریکا در تهران بود را تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×