» دسته‌بندی نشده » کاروان تبلیغی «احباب المهدی» به عراق اعزام شد

کاروان تبلیغی «احباب المهدی» به عراق اعزام شد

مهر ۱۷, ۱۳۹۸ 3۰

به گزارش گیل سو، حجت الاسلام سعید مهدوی با اشاره به نقش تمدن‌سازی حرکت الهی و معنوی اربعین حسینی، اظهار کرد: چنین حرکتی با این حجم از جمعیت در هیچ کجای دنیا دیده نشده است.

وی با بیان اینکه در حدود ۲۰ روز پیاده روی اربعین شاهد مفهوم اتحاد امت اسلامی، برادری، ایثارگری، برابری و اخوت هستیم، گفت: این حضور گسترده از سوی دشمنان یک تهدید تلقی شده و آنها متصور هستند که اگر امسال این همایش معنوی گسترده تر و پرشورتر از سال‌های گذشته انجام شود مقدمات برچیده شدن حکومت‌های مادی گرا فراهم خواهد شد لذا از همین رو به تخریب و ایجاد ترس و وهم پرداخته‌اند.

مدیرکل تبلیات اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه روحانیت باید این همایش معنوی را درک و تبلیغ کند، اظهار کرد: اربعین صرفاً زیارت نبوده بلکه موضوعیت اربعین به همین پیاده روی است و در این ایام به واسطه عشق به امام حسین شاهد بروز و ظهور حوادث بسیار زیبایی خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به اعزام کاروان تبلیغی «احباب المهدی» به عراق، افزود: ۱۵ روحانی مسلط به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، آفریقایی، عربی، ترکی استانبولی و آذربایجانی حضور دارند تا با زائران اربعین حسینی گفتمان کنند.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین وظایفت روحانیون علاوه بر زیارت ارائه خدمات فرهنگی به زوار اربعین در مسیر پیاده‌روی است، گفت:  هدف از اعزام این کاروان تبلیغی ابلاغ پیام اخوت بین امت اسلامی و پیام مبارزه با صهیونیسم و استکبار جهانی است.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×