به گزارش گیل سو،سردار حسین سلامی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دریا یکی از میدان‌های اصلی نبرد ما است، اظهار کرد: ما برای این مواجهه بزرگ با دشمنانمان در دریا باید ظرفیت‌سازی کافی انجام بدهیم.

وی با تأکید بر اینکه راهی جز غلبه بر دشمنان نداریم، گفت: همه طراحی‌های دفاعی ما و همه جهات اصلی ساخت قدرت دفاعی ما بر مبنای غلبه بر دشمنان اسلام و ایران است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه غلبه بر دشمنان نیازمند به میدان آوردن ابزارهای مدرن و پیشرفته است، افزود: این ابزارها می‌تواند با ترکیب با انسان‌های غیور، شجاع و نیرومند موجب پیروزی ایران درنبرد باشد.

سلامی نیروی دریایی سپاه را یکی از ارکان اصلی قدرت نظامی و دفاعی ایران در دریا دانست و بیان کرد: نیروی دریایی سپاه خود را به انواع نیروها و تجهیزات دفاعی مجهز کرده و این مسیر را هم چنان ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه شناور و قایق‌های تندرو بخشی از هسته‌های اصلی رزم تاکتیکی نیروی دریایی سپاه در دریا هستند، تصریح کرد: قابلیت‌های تاکتیکی پدیده‌های فنی نیروی دریایی مانند سرعت، ارتفاع پذیری و ناپدید شدن از دید راداری و غیر راداری دشمن و نیز قدرت مانورپذیری و حمل و انتقال سلاح‌های پیشرفته مانند موشک‌ها، راکت‌ها و حتی بی‌خطر سازی آن‌ها  به‌مرورزمان با گسترش فناوری‌های دفاعی پیشرفته‌تر می‌شود و صحنه‌های نبرد را به لحاظ تاکتیکی تغییر می‌دهد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به گسترش جبهه مقاومت افزود: این امر یک واقعیت مسلم و دستور کار استراتژیک برای ما است که پیشانی دفاعی انقلاب و نظام و دفاع از ملت‌های مظلوم مسلمان را در برابر مستکبران توسعه داده و از اعمال تمرکز قوا و نفوذ دشمن در سرزمین‌های اسلامی جلوگیری کنیم.

سلامی با بیان اینکه حمایت از ملت‌های مسلمان یک راهبرد دقیق و قطعی است، گفت: دانشجویان دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای امتداد نسل‌های گذشته هستند که بخش‌هایی از رسالت انقلاب را انجام دادند تا انقطاع بین نسلی در توسعه قدرت دفاعی ایران به وجود نیاید و مسؤولیت‌های بزرگی برای آینده انقلاب اسلامی و کشور به عهده‌دارند.