» آخرین اخبار » فناوری » جو بایدن: نیمی از خودروهای فروشی در سال ۲۰۳۰ باید برقی یا هیبریدی باشند
جو بایدن: نیمی از خودروهای فروشی در سال 2030 باید برقی یا هیبریدی باشند

جو بایدن: نیمی از خودروهای فروشی در سال ۲۰۳۰ باید برقی یا هیبریدی باشند

مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ 0۰

 
قانون جدید بایدن که در ضدیت با قانون دولت ترامپ ارائه شده است خودروسازان فعال در بازار آمریکا را موظف می‌کند که حداقل نیمی از خودروهای مدل سال ۲۰۳۰ را به صورت برقی یا هیبریدی به بازار عرضه کنند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  theverge، جو بایدن می‌خواهد ۵۰ درصد از تمامی خودروهای جدید فروخته شده در ایالات متحده در سال ۲۰۳۰ تمام برقی، هیبردی یا هیدروژنی باشند. او این هدف را به زودی به یک قانون اجرایی تبدیل خواهد کرد.
 
علاوه بر این دولت بایدن مصرف سوخت و استاندارد‌های انتشار گاز جدیدی را پیشنهاد خواهد کرد که به صورت غیر مستقیم روی گرداندن دولت ترامپ از قوانین دوران اوباما در مورد اتومبیل‌های ساخته شده در سال ۲۰۲۵ را بی اثر خواهد کرد. او همچنین قانونی را امضا خواهد کرد که سازمان حفاظت محیط زیست و اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها را به ایجاد قوانین سخت گیرانه بلند مدت برای پشتیبانی از هدف جدید او که شامل خودروهای نیمه سنگین و سنگین نیز می‌شود، مکلف می‌کند.
 

 

 
برنامه‌های دولت بایدن به اندازه رویکردهایی که در سراسر جهان پیشنهاد شده یا به راه افتاده است، سخت گیرانه نیست اما در هر صورت نشان دهنده آن است که آمریکا از روند فعلی جهان و به خصوص اتحادیه اروپا پیروی می‌کند. به گفته رویترز از نظر سیاسی، قانون پیشنهادی اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها به دنبال این است که متوسط مصرف سوخت سالانه را به کمتر از چهار درصد میانگین نهایی حمل و نقل را به حدود ۵۲ مایل در هر گالن برای خودروهای مدل ۲۰۲۶ محدود کند.
 
خودروسازان در دوران اوباما مجبور بودند میانگین مصرف سوخت ناوگان خود را با هدف رسیدن به متوسط ۵۴ مایل در هر گالن برای خودروهای مدل سال ۲۰۲۶، هر سال پنج درصد افزایش دهند. دولت ترامپ این رقم را در اوج بحران آب و هوا و همه گیری ویروس کرونا تا سالانه ۱.۵ درصد و میانگین هدف ۴۰ مایل در هر گالن کاهش داد. این امر علیرغم پیروی بیش از حد خودروسازان از قانون تصویب شده در دولت اوباما اتفاق افتاد.
 
پیشنهادات جدید دولت بایدن در حال حاضر با حمایت برخی از خودروسازان بزرگ روبرو شده است. البته هر کدام از این خودروسازان اهداف جداگانه‌ای برای برقی کردن ناوگان خود تعیین کرده اند که به زودی از آنها پرده برمی دارند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×