» دسته‌بندی نشده » نخستین همایش ایمنی در مقابل زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در لنگرود برگزار می‌شود

نخستین همایش ایمنی در مقابل زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در لنگرود برگزار می‌شود

دی ۳, ۱۳۹۶ 5۰

به گزارش گیل سو، سید مهدی رجایی در جلسه شورای شهر این شهر از برگزاری نخستین همایش ایمنی در مقابل زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: زیرساخت‌های کشور در مقابل زلزله ضعیف است و شناخت کافی از این رویداد طبیعی و تداوم آموزش‌ها راهکاری مناسب برای کاهش خسارت ناشی از بلایای طبیعی است.

 

وی با اشاره به نقش تأثیرگذار آموزش‌وپرورش و هلال‌احمر در این زمینه، افزود: با توجه به حضور نوجوانان و جوانان در مدارس و همراهی هلال‌احمر و آموزش‌وپرورش ظرفیت خوبی برای اطلاع‌رسانی در خصوص واکنش و اقدام به‌موقع در مواقع زلزله و بلایای طبیعی دارد و شهرداری و شورای شهر نیز تلاش می‌کند زمینه‌های لازم برای برگزاری آموزش‌ها و همایش‌ها برای آگاهی بیشتر مردم را فراهم سازد.

 

شهردار لنگرود با بیان اینکه همایش ایمنی در مقابل زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی (۵ دی) در کانون زینبیه شهرستان برگزار می‌شود، تصریح کرد: حفظ آمادگی برای مقابله با زلزله، هماهنگی دستگاه‌های عملیاتی، کارایی و افزایش مهارت‌ها از مهم‌ترین اولویت‌ها است که باید سرعت عمل دستگاه‌های امدادی و خدماتی ارزیابی و ضعف‌ها مرتفع شود.

 

رجایی بیان کرد: توصیه‌های ایمنی به دانش آموزان در برابر وقوع زلزله امری مهم و ضروری در افزایش سطح آگاهی و ترویج فرهنگ ایمنی است.

 

غلامرضا منصفی نیز با اشاره به نقش تأثیرگذار آموزش، گفت: با یادگیری توصیه‌های ایمنی و به‌کارگیری آن‌ها هر فردی می‌تواند زندگی خود را در برابر خطرات زلزله حفظ کند.

 

رئیس شورای شهر لنگرود با بیان اینکه هم‌زمان با روز ملی ایمنی در برابر زلزله همایشی در این زمینه در شهرستان لنگرود برگزار می‌شود، تصریح کرد: آموزش، مدیریت حوادث غیرمترقبه و کاهش خسارت‌های ناشی از حوادث طبیعی از مهم‌ترین اهداف این همایش است.

 

وی تأکید کرد: نخستین همایش ایمنی در مقابل زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی فرصتی است تا ظرفیت‌ها و سرعت عمل دستگاه‌های خدماتی و امدادی شهرستان ارزیابی و دانش و آگاهی عمومی در این زمینه نیز ارتقا بخشیده شود.

 

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×