به گزارش گیل سو، سید مهدی رجایی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان در سالن اجتماعات شهرداری لنگرود با تبریک فرارسیدن سال نو اظهار کرد: اصحاب رسانه در طول سال و در هر شرایط جوی وارد عرصه خبر می‌شوند تا بتوانند رخدادهای خبری و عملکرد مسئولین را به مردم اطلاع‌رسانی کنند و امیدوارم در سال جدید در این عرصه پویاتر از گذشته گام بردارند.

 

وی با بیان اینکه همه کارکنان شهرداری و اعضای شورای شهر لنگرود تلاش می‌کنیم تا در خدمت‌رسانی به مردم خوب عمل کنیم تصریح کرد: قطعاً کم‌وکاستی‌هایی نیز در کار وجود دارد ولی از اصحاب رسانه خواهشمندیم تا خلأهای موجود را به اطلاع شهرداری و شورا قرار دهند تا موارد برطرف شود و از مردم نیز به خاطر صبر و حوصله آنان تقدیر و تشکر می‌کنم.

 

شهردار لنگرود با بیان اینکه درگذشته ظرفیت‌های گردشگری نظیر کوه و دریا از شهر لنگرود گرفته‌شده است گفت: در حال حاضر پل خشتی به‌عنوان ظرفیتی برای گردشگر وجود دارد که در حال حاضر به دلیل وجود پارکینگ در حاشیه آن امکان استفاده وجود ندارد.

 

رجایی افزود: در نظر داریم تا با ایجاد پارکینگ طبقاتی علاوه بر رفع مشکل پارکینگ در سطح شهر، فضای پل خشتی نیز آزاد شود تا بتوانیم برای جذب گردشگر از طریق پل خشتی دست‌به‌کار شویم.

 

وی با اشاره به برنامه‌های شورا و شهرداری لنگرود در سال جدید بیان کرد: توسعه پارک فجر می‌تواند موجب جذب گردشگر شود که دراین‌باره طرح مطالعاتی آن انجام‌شده است که بعد از تصویب در کارگروه گردشگری استارت آغاز این پروژه زده می‌شود که موجب جذب و ماندگاری گردشگر خواهد شد.

 

شهردار لنگرود گفت: هم‌اکنون چند استخر در پارک فجر وجود دارد که میزان کل آن‌ها ۹ هکتار است که در طرح پیشنهادی استخرها به یکدیگر متصل خواهد شد و اطراف آن نیز تفریحات آبی، ایجاد مبلمان شهری، فضای سبز و بازی  و غیره در نظر گرفته‌شده است.

 

رجایی با بیان اینکه این پروژه در دو فاز انجام می‌شود گفت: انجام کارهای عملیاتی در فاز اول توسط شهرداری لنگرود با میزان اعتبار ۱۶ میلیارد تومان طی مدت ۲۴ ماه انجام می‌شود که بعد از ایجاد زیرساخت‌ها، از سرمایه‌گذاران برای ایجاد ظرفیت‌های گردشگری و توریستی در فاز دوم استفاده می‌شود.

 

وی با اذعان به اینکه سفت‌کاری باغ ملی لنگرود و پارک حاشیه‌ای جاده چمخاله در حال انجام است بیان کرد: پارک‌های محله در محلات برنامه‌ریزی‌شده است و هر محله‌ای که این ظرفیت در آن مناطق وجود دارد بعد از کار کارشناسی، عملیات اجرای آن طبق برنامه‌های شهرداری انجام می‌شود.

 

شهردار لنگرود گفت: دو مناقصه آسفالت در چند ماه گذشته انجام شد تا برندگان مناقصه‌ها در سال آینده و در شرایط جوی مناسب، مشغول آسفالت خیابان‌ها و معابر اصلی و کوچه‌ها شوند که میزان اعتبار آسفالت در شهر لنگرود پنج میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است.

 

رجایی از تعمیر و تعویض تیرهای برق فرسوده و ایجاد روشنایی مناسب در حدفاصل میدان معلم تا میدان شهید املاکی خبر داد و افزود: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای دفع آب‌های سطحی در شهر تخصیص داده‌شده است که این کار توسط پیمانکار در سال آینده آغاز می‌شود.

 

وی افزود: لوله‌گذاری خیابان امام خمینی (ره) می‌تواند معضل آب‌گرفتگی را تا حد چشم‌گیری کاهش دهد که طبق وعده پیمانکار این کار طی مدت ۶۰ روز و در صورت وجود هوای مناسب صورت می‌گیرد که انجام این پروژه نیز موجب بسته شدن خیابان می‌شود و لازم است مردم لنگرود در این زمینه همکاری کنند تا این پروژه به پایان برسد.

انتهای پیام/