» دسته‌بندی نشده » آغاز لوله‌گذاری جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر لنگرود/ بیش از هفت هزار متر از فاضلاب شهر لایروبی شد

آغاز لوله‌گذاری جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر لنگرود/ بیش از هفت هزار متر از فاضلاب شهر لایروبی شد

مرداد ۱۳, ۱۳۹۷ 2۰

به گزارش گیل سو، سید مهدی رجایی لنگرودی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: درگذشته به دلیل عدم اجرای طرح‌های زیرساختی و نداشتن خروجی مناسب آب‌های سطحی در شهر لنگرود شهروندان در اولین بارندگی پاییزی هرسال با معضل همیشگی آب‌گرفتگی مواجه می‌شدند و رفت‌وآمد با جمع شدن آب باران در خیابان‌های این شهر مشکل بود.

وی خاطرنشان کرد: برای رفع این مشکل با برگزاری جلسات متعددی با مسئولان اداراتی که می‌توانستند به این امر کمک کنند مانند ستاد بحران استانداری گیلان، آب و فاضلاب و مسکن و شهرسازی و با کمک آنان و حمایت اعضای شورای اسلامی شهر، اعتبارات خوبی اخذ شد.

رجایی لنگرودی یادآور شد: به همین منظور هم‌اکنون کار لوله‌گذاری جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر لنگرود در فاز اول بااعتبار ۲۰ میلیارد ریال شروع‌شده که برای اجرایی شدن آن ۱۰ میلیارد ریال از مسکن و شهرسازی و ۱۰ میلیارد ریال هم بابت خرید لوله‌ها از ستاد بحران استانداری گیلان گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه اجرای ناقص و غیر کارشناسی طرح مشکلاتی ایجاد کرده بود، گفت: طرح لوله‌گذاری بعد از طرح مطالعاتی جامع جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر لنگرود تهیه شد که این طرح مصوبه ستاد بحران استان را نیز دارد.

به گفته رجایی لنگرودی، ابتدا طرح مطالعاتی به مشاور ذیصلاح داده شد که فاز اول عملیات اجرایی این طرح پس از مصوبه آن حدود ۱۵ روز است که شروع‌شده و در مکان‌هایی که این طرح اجرا می‌شود، در بارندگی‌های پیش روی شهریورماه و پاییز، مشکل آب‌گرفتگی در مرکز شهر لنگرود نخواهیم داشت.

وی اظهار داشت: در مدت ۲۰ سال داخل شهر و مسیرها لایروبی نشده بودند که طی امسال هفت هزار و ۱۲۰ متر لایروبی فاضلاب شهر نیز انجام‌شده که به دفع آب‌های سطحی کمک می‌کند.

شهردار لنگرود با تأکید بر اینکه با اجرای این طرح‌ها و اقدامات در شهر آب‌های سطحی و بارندگی راحت‌تر از کانال‌ها و آبروها خارج می‌شوند، گفت: ضمن اینکه طرح اصلی هم در حال اجراست که امیدواریم با لایروبی که پس از ۲۰ سال انجام‌شده، دیگر در باران‌های پاییز در شهر آب‌گرفتگی نداشته باشیم.

وی یادآور شد: فاضلاب بهداشتی شهر لنگرود از قدیم‌الایام به رودخانه معروف این شهر ریخته می‌شد ولی با پیگیری‌هایی که انجام شد و جلساتی که با مدیرکل آب و فاضلاب گیلان داشتیم، اجرای طرح فاضلاب بهداشتی (صنعتی) هم در شهر آغازشده که یک‌فاز آن اجرایی شده ولی هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

وی خاطرنشان کرد: به‌زودی از میدان امام حسن مجتبی (ع) تا میدان بسیج شهر اجرای طرح دفع فاضلاب بهداشتی (صنعتی) اجرا می‌شود که همراه آن تصفیه‌خانه فاضلاب شروع بکار خواهد کرد و برای اجرای این کار اداره آب و فاضلاب ۴۵ میلیارد ریال در فاز اول اعتبار گذاشته تا مشکل ورود فاضلاب به داخل رودخانه شهر حل شود.

به گفته رجایی لنگرودی، قرارداد دفع فاضلاب بهداشتی شهر لنگرود شش ماه است و اعتبارات آن به پیمانکار ابلاغ‌شده و پیمانکار هم تجهیز کارگاه کرده است.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×