» دسته‌بندی نشده » پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی کارخانه کمپوست شهرستان لنگرود

پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی کارخانه کمپوست شهرستان لنگرود

شهریور ۱۴, ۱۳۹۷ 4۰

به گزارش گیل سو، سید مهدی رجایی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش شورای شهر و شهرداری برای خدمات‌رسانی به مردم اظهار کرد: در طول یک سال گذشته از عمر شورای شهر دور پنجم و فعالیت شهرداری در این مدت اقدامات زیادی در سطح شهر انجام‌شده که تلاش می‌کنیم علی‌رغم وجود مشکلات اقتصادی موجود در کشور و شهرستان و کاهش درآمدهای شهرداری، پروژه‌ها متوقف نشوند.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین دغدغه مردم در شهرستان لنگرود معضل پسماند و زباله بود افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و رایزنی‌های صورت گفته با بخش خصوصی، احداث کارخانه کمپوست از بهمن‌ماه سال١٣٩۶ در جایگاه دپو زباله در آلمان لنگه اطاقور آغازشده است.

شهردار لنگرود با بیان اینکه احداث کارخانه کمپوست تاکنون ٣٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: میزان اعتبار در نظر گرفته‌شده برای این پروژه ١١ میلیارد تومان است که بودجه آن از اعتبارات ملی و استانی تأمین می‌شود.

رجایی با بیان اینکه مدت اجرای احداث کارخانه ۱۸ ماه تخمین زده‌شده است خاطرنشان کرد: ظرفیت پیش‌بینی‌شده برای کارخانه کمپوست ٢۵٠ تن در هرروزاست.

وی بیان کرد: بعد از احداث کارخانه و آغاز به کار، زباله‌های شهرستان لنگرود برای تبدیل به کود و یا تبدیلات دیگر به این کارخانه منتقل خواهد شد و شهرداری‌های مناطق لنگرود نیز موظف هستند تا زباله‌های منطقه خود را به کارخانه انتقال دهند.

شهردار لنگرود با تأکید بر مشارکت مردم در تفکیک زباله از مبدأ تصریح کرد: برنامه افزایش تفکیک زباله از مبدأ با آموزش خانواده‌ها در دستور کارست که توسط واحد پسماند شهرداری لنگرود با همکاری سایر ارگان‌ها در حال انجام است.

رجایی با بیان اینکه آموزش‌های پسماند و تفکیک از مبدأ به‌صورت حضوری در درب منازل و مدارس صورت می‌گیرد گفت: در شهر لنگرود ١۵ هزار خانواده تحت آموزش و پوشش طرح تفکیک زباله از مبدأ هستند که حدود ۵۰ درصد این خانواده‌ها در این طرح مشارکت دارند و این آموزش و فرهنگ‌سازی در موضوع تفکیک زباله‌ها ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه زباله‌های تفکیک‌شده قابل بازیافت است افزود: روزانه حدود ٩ تن زباله خشک در شهر لنگرود با روش تفکیک از مبدأ جمع‌آوری می‌شود و انتظار داریم مردم با مشارکت خود برای حفظ محیط‌زیست، زباله‌های خود را تفکیک کنند.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×