به گزارش گیل سو، سید مهدی رجایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت پسماند و تفکیک زباله از مبدأ اظهار کرد: مدارس یکی از مهم‌ترین اماکن برای آموزش‌های اجتماعی و خانوادگی است که به دلیل اهمیت این موضوع، طرح آموزش تفکیک زباله از مبدأ در مدارس شهر لنگرود آغاز شد.

وی آموزش و فرهنگ‌سازی در بین کودکان و نهادینه کردن مفاهیم فرهنگ شهروندی از سنین کودکی را مؤثرتر عنوان کرد و افزود: آموزش پسماند در مدارس به دلیل قدرت تأثیرگذاری کودکان در نظام خانواده انجام می‌گیرد.

شهردار لنگرود با اشاره به اجرای این طرح با همکاری آموزش‌وپرورش و محیط‌زیست گفت: معرفی طرح تفکیک زباله از مبدأ به زبان ساده، توزیع سطل‌های زباله تفکیکی، کیسه‌های پارچه‌ای، بروشورهای آموزشی و غیره ازجمله برنامه‌ها و اقلام کمک آموزشی است که در سطح مدارس اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه کتاب و سی‌دی‌های آموزشی پسماند و محیط‌زیست در بین کودکان توزیع می‌شود خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود شهروندان در راستای حفظ محیط‌زیست، تفکیک زباله از مبدأ را جدی گرفته و با کارکنان شهرداری همکاری لازم را انجام دهند.

رجایی با اشاره به اجرای این طرح در سال تحصیلی گذشته بیان کرد: در سال تحصیل ۹۶، طرح آموزش مدیریت پسماندها در بیش از ۱۵ مدرسه شهر لنگرود با همکاری ngoهای محیط‌زیستی انجام شد.

شهردار لنگرود با تأکید بر لزوم مشارکت و همکاری مردم در زمینه تفکیک زباله از مبدأ تصریح کرد: محیط‌زیست سالم ارتباط مستقیم با سلامت شخصی انسان‌ها دارد و لازم است مردم علاوه بر تفکیک زباله‌های خشک، به کاهش تولید زباله نیز توجه جدی داشته باشند و با خود تمرین کنیم که هرروز زباله کمتری را نسبت به‌روز قبل تولید کنیم تا بتوانیم در آینده سرزمینی با کمترین مقدار پسماند و با کمترین مشکلات محیط‌زیستی و آلودگی به فرزندانمان هدیه کنیم.

انتهای پیام/