» دسته‌بندی نشده » رونمایی از “سامانه شفافیت شهرداری” در بهار سال ۹۸

رونمایی از “سامانه شفافیت شهرداری” در بهار سال ۹۸

اسفند ۱۱, ۱۳۹۷ 2۰

به گزارش گیل سو، سید مهدی رجایی در جمع خبرنگاران با تأکید بر لزوم شفافیت اداری اظهار کرد: رهبری بارها به لزوم شفافیت جز در امور نظامی و امنیتی تأکید کرده و مسئولان باید تلاش کنند تا اعتماد مردم نسبت به‌نظام و مسئولان سلب نشود که جذب اعتماد باصداقت، شفافیت و عدم فاصله بین مسئولان و مردم به دست می‌آید.

وی با بیان اینکه بسیاری از زمینه‌های فساد در پشت پرده محرمانه‌ها رخ می‌دهند گفت: به نظر می‌رسد بسیاری از دستگاه‌های اقتصادی حتی علاقه‌ای به انتشار و در دسترس قرار دادن اطلاعات غیر محرمانه خود ندارند.

شهردار لنگرود از رونمایی “سامانه شفافیت شهرداری لنگرود” با مشارکت و همراهی شورای اسلامی در بهار سال ۹۸ خبر داد و افزود: با اجرای این سامانه، کلیه قوانین و مقررات اعم از قراردادها، تصویب‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها، رویه‌ها، مأموریت‌ها، شرح وظایف واحدهای مربوط، موافقت‌های اصولی و غیره به اطلاع عموم شهروندان رسانده می‌شود.

رجایی با بیان اینکه قطعاً سامانه شفافیت گامی در جهت مدیریت خوب شهری است تصریح کرد: شفافیت پاسخگویی را به دنبال دارد و در دسترس بودن اطلاعات در نزد شهروندان موجب ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد می‌شود.

وی با اذعان به اینکه رسانه‌ها رکن اصلی شفافیت هستند خاطرنشان کرد: از رسانه‌ها می‌خواهیم با فدا نکردن شفافیت بر حاشیه، حفظ حقوق کارکنان، رعایت انضباط مالی و خط قرمز اخلاقی موجبات حرکت در مسیر شفافیت باانضباط مالی و اداری را بیش از گذشته فراهم کنند.

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

gilsou24

خبرنگار و فعال رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×