به گزارش گیل سو، سید مهدی رجایی در جمع خبرنگاران با تأکید بر لزوم شفافیت اداری اظهار کرد: رهبری بارها به لزوم شفافیت جز در امور نظامی و امنیتی تأکید کرده و مسئولان باید تلاش کنند تا اعتماد مردم نسبت به‌نظام و مسئولان سلب نشود که جذب اعتماد باصداقت، شفافیت و عدم فاصله بین مسئولان و مردم به دست می‌آید.

وی با بیان اینکه بسیاری از زمینه‌های فساد در پشت پرده محرمانه‌ها رخ می‌دهند گفت: به نظر می‌رسد بسیاری از دستگاه‌های اقتصادی حتی علاقه‌ای به انتشار و در دسترس قرار دادن اطلاعات غیر محرمانه خود ندارند.

شهردار لنگرود از رونمایی “سامانه شفافیت شهرداری لنگرود” با مشارکت و همراهی شورای اسلامی در بهار سال ۹۸ خبر داد و افزود: با اجرای این سامانه، کلیه قوانین و مقررات اعم از قراردادها، تصویب‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها، رویه‌ها، مأموریت‌ها، شرح وظایف واحدهای مربوط، موافقت‌های اصولی و غیره به اطلاع عموم شهروندان رسانده می‌شود.

رجایی با بیان اینکه قطعاً سامانه شفافیت گامی در جهت مدیریت خوب شهری است تصریح کرد: شفافیت پاسخگویی را به دنبال دارد و در دسترس بودن اطلاعات در نزد شهروندان موجب ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد می‌شود.

وی با اذعان به اینکه رسانه‌ها رکن اصلی شفافیت هستند خاطرنشان کرد: از رسانه‌ها می‌خواهیم با فدا نکردن شفافیت بر حاشیه، حفظ حقوق کارکنان، رعایت انضباط مالی و خط قرمز اخلاقی موجبات حرکت در مسیر شفافیت باانضباط مالی و اداری را بیش از گذشته فراهم کنند.

انتهای پیام/