» آخرین اخبار » گیلان » تولید ۱۲ هزار تن بادام زمینی در گیلان/ ۸۰ درصد بادام زمینی گیلان در آستانه‌اشرفیه تولید می‌شود
تولید  ۱۲ هزار تن  بادام زمینی در گیلان/ ۸۰ درصد بادام زمینی گیلان در آستانه‌اشرفیه تولید می‌شود

تولید ۱۲ هزار تن بادام زمینی در گیلان/ ۸۰ درصد بادام زمینی گیلان در آستانه‌اشرفیه تولید می‌شود

مرداد ۱۵, ۱۴۰۰ 0۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید علی موسوی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بادام‌زمینی یکی از محصولات استراتژیک در گیلان است، اظهار کرد: تولید بادام در گیلان به یکی از شغل‌های مهم مردم و کشاورزان تبدیل بوده و هرساله میزان قابل توجه‌ای بادام در این استان تولید می‌شود.

وی از آغاز برداشت بادام‌زمینی در استان گیلان خبر داد و گفت: بر اساس آمار چیزی در حدود پنج هزار خانوار در فرآیند برداشت بادام‌زمینی نقش بسیار مهمی دارند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با ابراز امیدواری از تولید قابل‌توجه بادام در گیلان افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۲ هزار تن  بادام به ارزش ریالی چهار هزار میلیارد ریال  در این استان تولید شود که بسیار قابل‌توجه است.

موسوی با تأکید بر لزوم توجه به عدم آسیب‌رسانی به تولید و برداشت بادام بیان کرد: تنظیم میزان مصرف کود با آزمون خاک و متناسب‌سازی کشت ازجمله مواردی است که باید به آن توجه شود، لذا کشاورزان باید با مراجعه به مراکز خدمات کشاورزی نسبت به راهنمایی کاشت این محصول اطلاعات لازم دریافت کنند.

به گفته معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان در سال جدید  سه هزار هکتار از زمین‌های گیلان در شهرستان‌های آستانه‌اشرفیه، تالش، رودبار، رشت و صومعه‌سرا به زیر کشت بادام‌زمینی رفته که ۸۰ درصد آن در آستانه‌اشرفیه است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×