» آخرین اخبار » گیلان » اعزام مربی بدون ورزشکار و اعزام ورزشکار بدون مربی به المپیک توکیو
اعزام مربی بدون ورزشکار و اعزام ورزشکار بدون مربی به المپیک توکیو

اعزام مربی بدون ورزشکار و اعزام ورزشکار بدون مربی به المپیک توکیو

مرداد ۱۵, ۱۴۰۰ 0۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سارا بهمنیار ورزشکار وزن – ۵۵ کیلوگرم کارته ایران یک از سهمیه‌های شانس مدال کاروان المپیک جمهوری اسلامی ایران بود که به مربی‌اش اجازه همراهی با این ورزشکار ندادند. 

فاطمه قاسمی مربی گیلانی تیم ملی کاراته که یک سال پیش از المپیک توسط فدراسیون به عنوان مربی تیم ملی کاراته بانوان کشور انتخاب شده بود و از رده‌های پایه نیز مربی‌گری بهمنیار را بر عهده داشته متاسفانه اجازه حضور در المپیک را پیدا نکرد که از سوابق مربیگری فاطمه قاسمی می‌توان به سرمربیگری تیم ملی رده سنی نوجوانان و مربی تیم ملی رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و امید کاراته بانوان کشور اشاره کرد. 

همچنین این مربی طی چند سال اخیر با سارا بهمنیار کاراته‌کار شایسته و ملی‌پوش گیلانی که در آستانه تاریخ‌ساز شدن قرار داشت، می‌توانست روند تمرینات اختصاصی ادامه داده تا در مسابقات المپیک توکیو صاحب مدال می‌شد. 

لازم به ذکر است که در رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان در دبی امارات که سارا بهمنیار موفق به کسب سهمیه المپیک شد فاطمه قاسمی با هزینه شخصی به امارات سفر کرد تا بتواند در کنار ورزشکار حضور داشتند باشد. 

در شاهکار مدیریتی ورزش در المپیک این دوره نیز میتوان به اعزام مربی مهدی پیرجهان دونده ۴۰۰ متر مانع ایران که از طریق رنکینگ جهانی سهمیه المپیک گرفته بود، ولی به دلیل مثبت شدن کرونا حضور در المپیک را ازدست داده بود اشاره کرد.

خیلی جالب است که ایوب دادروان مربی این دونده با وجود نرفتن شاگردش، خودش به همراه سایر نفرات راهی توکیو شده است. مشخص نیست وقتی شاگرد اعزام نشده، مربی چه کاری در توکیو قرار است انجام دهد؟ 

تمام این اتفاقات عجیب غریب فقط می‌تواند در ورزش ایران اتفاق بیافتد از استفاده از وان آب یخ کشور رقیب بگیرید تا اعزام مربی بدون ورزشکار که در نوع خود منحصر به فرد است. 

همه این اتفاقات زمانی دردآور‌تر است که شاید دیگر بهمنیار و رشته کاراته فرصت حضور در المپیک آتی را نداشته باشند. 

انتهای پیام/۳۳۸۹


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×