» آخرین اخبار » گیلان » شرایط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲ سال افزایش یافت
شرایط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲ سال افزایش یافت

شرایط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲ سال افزایش یافت

مرداد ۱۴, ۱۴۰۰ 0۰

محمدرضا احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان نقش مهمی در پرورش دانش آموزان برای اداره کشور دارد، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان یکی از مهم‌ترین مراکز علمی کشور در راستای پرورش دانش آموزان برای اداره کشور است.

وی از افزایش شرایط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: با پیگیری‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و با تصویب شورای معاونین آموزش‌وپرورش شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی به ۲۴ سال افزایش یافت.

به گفته عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات با توجه به درخواست‌های مکرر داوطلبان و به‌منظور افزایش دایره انتخاب و زمینه‌سازی برای گزینش اصلح، با تصویب شورای معاونین وزارت آموزش‌وپرورش و تأیید وزیر آموزش‌وپرورش، حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی از ۲۲ سال به ۲۴ سال تمام رسیده است که بسیار می‌تواند مثمر ثمر واقع شود.

احمدی یکی از مهمترین رسالت های دانشگاه فرهنگیان پس از تعطیلی دانشسراها و مراکز تربیت معلم ، تربیت نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده دانست و بیان کرد:  با مدیریت جدید در صدر دانشگاه فرهنگیان کشور تحولی شگرف در حوزه توسعه کمی و کیفی پردیس های دانشگاهی کشور رخ داد و موجب افزایش نشاط اجتماعی و فرهنگی در میان جامعه فرهنگیان و دلسوزان حوزه تعلیم و تربیت شده است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×