» دسته‌بندی نشده » کرونای گیلان رکورد پیک‌های گذشته را هم زد!

کرونای گیلان رکورد پیک‌های گذشته را هم زد!

مرداد ۱۴, ۱۴۰۰ 0۰

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آبتین حیدرزاده ظهر امروز در وبینار مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان سراسر گیلان با بیان اینکه وضعیت کنونی استان ازلحاظ شیوع بیماری کرونا، نسبت به اسفند سال ۹۸ سخت‌تر است، اظهار کرد:  از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، شرایط کنونی بزرگ‌ترین موجی از بیماری است که استان آن را تجربه کرده است.

وی با اشاره به عدم رعایت شهروندان نسبت به پروتکل‌های بهداشتی، افزود: باوجوداین وضعیت، متأسفانه بحرانی بودن اوضاع جدی گرفته نمی‌شود‌.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش موارد سرپایی و بستری در بیمارستان‌ها، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و اعمال محدودیت‌های شغلی، ممانعت از حضور مسافران در استان در شرایط کنونی برای توقف انتقال و شیوع بیشتر ویروس، از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

حیدرزاده با اذعان به اینکه فرایند واکسیناسیون در استان با سرعت قابل‌توجهی در حال انجام است، افزود: در کنار واکسیناسیون، رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، تعطیلی مشاغل غیرضروری، پرهیز از حضور در اماکن شلوغ و دورهمی ها برای ارتقاء ایمنی و سلامت استان بسیار تأثیرگذار است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در گیلان بیان کرد: ۲۷۵ تیم در ۶۷ پایگاه تجمیعی و ۳۳ مرکز غیرتجمیعی سراسر استان فرایند واکسیناسیون کووید ۱۹ را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/۳۳۸۹


به این نوشته امتیاز بدهید!

farsnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×