– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، قاسم جان‌بابایی در نشست با رئیس، معاونان و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: کشورمان در حال حاضر شرایط سختی را از نظر همه‌گیری ویروس دلتا کرونا تجربه می‌کند.

‌معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه استان خراسان رضوی نیز به دلیل تردد و حضور مسافران در شرایط نامساعدی از نظر تعداد بیماران بستری و سرپایی قرار گرفته است افزود: حتی اگر محدودیت‌هایی در ستاد ملی کرونا به تصویب برسد حداقل ۱۰تا۱۴ روز زمان لازم است تا نتایج آن موثر واقع شود، بنابراین تجربه‌های مناسبی که دانشگاه علوم پزشکی از ابتدای همه گیری ویروس کرونا داشته باید مورد استفاده قرار گیرد تا بتوان در شرایط کنونی به بیماران خدمات مناسبی را ارائه داد.

وی ادامه داد: در حال حاضر مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حجم زیادی از بیماران مواجه شده ‌و باید با استفاده از ظرفیت‌های درمانی و تجهیزاتی، خدمات به شکل مناسبی به بیماران ارائه شود ضمن این که وزارت بهداشت پیگیر تامین تجهیزات مورد نیاز بخش‌های بستری و مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های زیر پوشش این دانشگاه است و آنها را در اولویت قرار خواهد داد.

معاون وزیر بهداشت در کرج: ‌نگرانی برای تأمین واکسن نداریم/ در برخی استان‌ها تا ۴۰درصد از افراد فراخوانده‌شده واکسن را تزریق نکردند
معاون وزیر بهداشت:زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در استان کهگیلویه و بویراحمد رضایت بخش نیست
معاون وزیر بهداشت: به دانش کامل تولید واکسن کرونا دست یافته‌ایم/ “سلامت مردم” و “آبروی کشور” را در تولید واکسن مدنظر داریم

معاون درمان وزارت بهداشت ‌گفت: تامین دستگاه‌های سی. تی. اسکن در بیمارستان‌های قائم (عج)، کامیاب، طالقانی، امداد و نجات جنوب و شهید هاشمی نژاد از جمله برنامه‌هایی است که به طور حتم از طریق وزارت بهداشت پیگیری خواهد شد.

جان‌بابایی افزود: مشکلات کمبود دارویی بیماران کرونایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز به طور جدی پیگیری می‌شود.

معاون درمان وزارت بهداشت ‌تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت‌ها برای خدمات‌رسانی به بیماران به صورت سرپایی استفاده کرد تا از مراجعه مستقیم و یا نیاز به بستری بیماران در مراکز درمانی جلوگیری شود.

وی از بیمه سلامت استان خواست ویزیت بیماران سرپایی معادل بیمار بستری را قبول کند و افزود: تمام بیمارستان‌ها باید برای راه اندازی بخش سرپایی اقدام کنند تا بتوان خدمات را به بیمارانی که نیاز به بستری دائمی در مراکز درمانی ندارند و تنها باید دارو‌های تزریقی را دریافت کنند به شکل سرپایی ارائه داد. 

جان‌بابایی با بیان این که می‌توان از ظرفیت کلینیک‌های بخش خصوصی و یا وابسته به سایر ارگان‌ها برای ارائه خدمات سرپایی به بیماران و تزریق دارو‌های ویژه کرونا استفاده کرد ادامه داد: بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه، ظرفیت خدمات رسانی به بیماران را دارا هستند و نیازی به راه اندازی بیمارستان‌های صحرایی نیست.

معاون درمان وزارت بهداشت ضمن قدردانی از رییس و تمامی مدیران و مدافعان سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خدمات رسانی به بیماران کرونایی و غیرکرونایی اظهار کرد: بیش از ۱۸ماه است که بیمارستان‌ها و مدافعان سلامت در حوزه بهداشت و درمان در خط مبارزه با کرونا در حال خدمات رسانی به بیماران هستند و به طور حتم هیچ‌کس به اندازه این افراد، دلسوز مردم نیست و آنها تمام هم و غم خود را برای کاهش رنج بیماران و نجات جان هموطنان خود به کار بسته‌اند.

انتهای پیام/ش